JAV žvalgyba mano, kad prorusiški separatistai pavasarį puls Mariupolį

JAV žvalgyba mano, kad prorusiški separatistai pavasarį puls Mariupolį

Prorusiški sukilėliai atitraukia sunkiąją ginkluotę iš konflikto zonos Rytų Ukrainoje. Tačiau JAV slaptosios tarnybos direktorius Džeimsas Klaperis (James Clapper) mano, kad jie persigrupuoja. Jo teigimu, pavasarį reikėtų laukti strategiškai svarbaus Mariupolio uostamiesčio puolimo.

"Aš galvoju, kad jie palauks pavasario ir puls", - sakė Dž. Klaperis kalbėdamas JAV Senato ginkluotųjų pajėgų komitete. Amerikiečių žvalgyba esą mano, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nori užsitikrinti dalies Rytų Ukrainos kontrolę, įskaitant sausumos koridorių į Krymą. "Mūsų vertinimu, jis nesiekia užkariauti visos Ukrainos", - pabrėžė Dž. Klaperis.

Jis kartu pasisakė už mirtinų ginklų tiekimą Ukrainai: Rusijos prezidentas tai suprastų kaip iššūkį ir nusiųstų į šalį dar daugiau karinės technikos. Tai esą dar kartą parodytų, kad rusai, priešingai nei teigia, iš tikrųjų yra įsitraukę į konfliktą. Tačiau Dž. Klaperis pabrėžė, kad tai jo asmeninė nuomonė, kuri nebūtinai atspindi JAV žvalgybos poziciją.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder