Jensas Stoltenbergas

Jensas Stoltenbergas: nepaisant nesutarimų, ES ir JAV gynybos ryšiai tebėra tvirti

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pripažino, kad Europos ir Jungtinių Valstijų santykius temdo realūs nesutarimai. Tačiau tuo pat metu Aljanso vadovas patikino, kad transatlantiniai ryšiai gynybos ir saugumo srityse išliko tvirti.

J. Stoltenbergas teigė esąs visiškai tikras, kad liepą vyksiančiame NATO viršūnių susitikime JAV vadovaujamas karinis Aljansas sugebės pademonstruoti vienybę ir susitarti dėl „didesnio finansavimo ir didesnių pajėgumų“.

„Nesutarimai - realūs. Niekas negali tvirtinti, kad transatlantinis ryšys bus amžinas. Bet tikiu, kad mes jį išsaugosime“, - viešėdamas Londone sakė J. Stoltenbergas.

Aljanso vadovas pažymėjo, kad Europos šalių ir JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūriai išsiskiria įvairiais klausimais: pradedant Irano branduoliniu susitarimu, baigiant aplinkosauga ir prekyba. 

„Europą ir Šiaurės Ameriką sieja daug skirtingų saitų. Tikėtina, kad pastaruoju metu matėme dalies jų silpnėjimą“, - sakė jis.

„Tačiau mūsų gynybos ryšiai sustiprėjo. Nuo D. Trumpo kadencijos pradžios jo administracija finansavimą JAV pajėgoms Europoje padidino 40 proc.“, - pažymėjo J. Stoltenbergas.

„Paskutinis JAV pagrindinis kovos tankas iš Europos išvyko 2013-aisiais. Bet dabar jie sugrįžo. Su visa nauja šarvuotąja brigada“, - sakė Aljanso vadovas. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder