"Ne įstatymai valdo eritriečius, o baimė", - sakoma ataskaitoje, kurioje pateikiamos žiaurios žudymų, seksualinės prievartos ir vergijos Eritrėjoje detalės.
Pasak JT, padėtis šalyje privertė šimtus tūkstančių gyventojų sprukti iš Eritrėjos. Būtent šios šalies piliečiai sudaro kone didžiausią dalį migrantų, bandančių perplaukti Viduržemio jūrą ir pasiekti Europos krantus. Šioje srityje juos lenkia tik Sirijos gyventojai, išgyvenantys pilietinio karo baisybes. Skaičiuojama, kad iš Eritrėjos kas mėnesį sprunka 5 tūkst. gyventojų.
Šalies prezidentas Isajas Afeverkis (Isaias Afewerki) valdo šią Rytų Afrikos tautą 22 metus. Šalyje dar nebuvo surengti rinkimai nuo 1993-iųjų, Eritrėjai atgavus nepriklausomybę nuo Etiopijos.
Manoma, kad bene labiausiai gyventojus atbaidantis dalykas toje šalyje - šaukimo į kariuomenę sistema. JT skelbia, kad šauktiniai verčiami likti kariuomenėje neapibrėžtą laiką. Joje jie gauna itin mažą atlygį, yra kankinami ir verčiami vergauti.
Po ilgus metus vykusio tyrimo, JT kaltina Eritrėją masiniu šnipinėjimu. Piliečiai verčiami skųsti vieni kitus. Be to, gyventojai dažniausiai suimami už menkiausius nusižengimus. Sulaikomi yra ne tik suaugusieji, bet ir vaikai.
Tyrimą prieš metus nurodė atlikti JT Žmogaus teisių taryba. Tyrėjai savo išvadas jai pateiks birželio 23 dieną.
Rašyti komentarą