Kaip gyvena turtingiausia valstybė

Kaip gyvena turtingiausia valstybė

Kataras - šalis, kurioje gimus jums niekada nereikėtų dirbti, bet jei vis dėlto užsimanytumėte triūsti, gautumėte tiesiog milžinišką atlyginimą.

 Savo piliečius Kataras nemokamai aprūpina puikiomis medicinos paslaugomis, nemokamu mokslu ir tokiomis išmokomis, kad jie gali patenkinti praktiškai bet kokius savo norus. Kaip jiems tai pavyko?

Vietos gyventojai

Amerikietis žurnalistas ir rašytojas Erikas Veineris (Eric Weiner) kartą išvyko į kelionę aplink pasaulį. Jis turėjo tikslą: išsiaiškinti, kur žmonės yra laimingiausi. Jis aplankė šalis, kurios yra laikomos laimingiausiomis pasaulyje, konkrečiai Indiją, Šveicariją, Tailandą, Olandiją, Islandiją, Ameriką ir Katarą, o paskui parašė knygą apie laimės paieškas „The Geography of Bliss“.

Štai kaip E.Veineris aprašo Katarą: „Dydžiu Kataras prilygsta Konektikutui. Bet, kitaip nei Konektikute, Katare nėra senų pinigų. Tik naujos blizgančios monetos. Prieš 50 metų Kataras šiaip ne taip vertėsi iš perlų gavybos ir avių auginimo. Šiandien vienintelis perlas, kuris jiems yra svarbus, yra ant jų kaklų ir kainuoja milijonus“.

Pasak E.Veinerio, praktiškai visi dirbantieji (stiuardesės lėktuvuose, viešbučių personalas) - ne vietiniai, o indai, filipiniečiai, egiptiečiai, nes vietiniams Katare nelabai ir reikia dirbti. Šalis yra labai turtinga ir vietos gyventojai pinigų gauna iš valstybės.

Kataras yra trečiasis pasaulyje pagal gamtinių dujų išteklius ir vienas didžiausių naftos ir naftos produktų eksportuotojų. Dohoje (Kataro sostinėje) sutikti dirbančių vietinių arabų vis dėlto galima, bet dažniausiai jie užima vadovaujamas pareigas. Įvairiais vertinimais atvykėlių šalyje yra nuo 40 iki 60 proc. Mokama svetimšaliams darbuotojams visai padoriai, vidutinis atlyginimas Katare yra apie 4000 dolerių per mėnesį. Vietos valiuta - Kataro realas.

Saugumas

Katare nusikalstamumo lygis yra gana žemas. Šalis yra laikoma viena saugiausių: mieste galima nesijaudinti, kad neteksite asmeninių daiktų ar piniginės. Daugelis gyventojų nerakina lauko durų ir palieka neužrakintus automobilius. Ant kiekvieno kampo yra įtaisytos stebėjimo kameros.

Sausasis įstatymas

Kataras - musulmoniška šalis, todėl gauti alkoholio čia yra sudėtinga. Tiesa, vis dėlto įmanoma, jis pardavinėjamas, bet tik tam tikrose vietose, pavyzdžiui, viešbučiuose ir restoranuose, ir kainuoja nepigiai.

Medicina

Katare puikia sveikatos apsaugos sistema naudojasi tiek vietos gyventojai, tiek atvykėliai dirbantieji. Kiekvieną iš kitos šalies pakviestą darbuotoją firma privalo apdrausti. Valstybinėse klinikose vietos gyventojai yra aptarnaujami nemokamai. Už gydymą, vaistus ir net operacijas, atliktas užsienyje (jeigu tokių prireikia), sumoka valstybė. Tiesa, visi vaistai, įskaitant lašus į nosį nuo peršalimo, parduodami tik pagal receptus.

Mokesčiai

2009 m. Kataro finansų ministras Huseinas Kamalis nuo 2010 metų įvedė bendrą vienodo dydžio mokestį - 10 proc. Jį moka tik firmos - 10 proc. nuo metinio pelno. Daugiau mokesčių šalyje nėra - nei transporto, nei pajamų, jokio.

Paplūdimiai

Nors šalis yra prie Persų įlankos, ilsėtis prie jūros yra gana sudėtinga. Viešbučiai, įsikūrę arčiausiai jūros, turi savo paplūdimius, bet jeigu jame negyvenate, už įėjimą teks mokėti. Bet esmė yra net ne tai. Katare vyrauja sausas tropikų klimatas, o vasarą oro temperatūra kyla per 40 laipsnių.

Todėl maudytis galima arba labai anksti ryte, arba naktį. Maudymosi sezono metu vanduo įšyla iki 27 laipsnių, o tinkamiausias metas ilsėtis paplūdimyje yra laikomas pavasaris ir ruduo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder