Michaelis McCormackas išrinktas naujuoju Australijos vicepremjeru

Michaelis McCormackas išrinktas naujuoju Australijos vicepremjeru

Michaelis McCormackas, kuris kadaise parašė šokiruojančią homofobišką tiradą, tapo naujuoju Australijos vicepremjeru.

Australijos Nacionalinė partija šį rytą išrinko 53 metų amžiaus M. McCormacką naujuoju partijos lyderiu ir ministro pirmininko Malcolmo Turnbullo pavaduotoju. Šis postas atsilaisvino iš jo atsistatydinus skandalingajam Barnaby'ui Joyce'ui.

B. Joyce'as apie savo atsistatydinimą iš vicepremjero posto ir Nacionalinės partijos vadovo pareigų pranešė praėjusią savaitę. Žengti šį žingsnį B. Joyce'ą privertė skandalas, kilęs dėl jo nesantuokinių seksualinių santykių su savo patarėja žiniasklaidos klausimais Vikki Campion. Anksčiau buvo sužinota, kad V. Campion laukiasi B. Joyce'o kūdikio. Politikas buvo vedęs 24 metus ir jau turi keturis vaikus. 

Naujasis vicepremjeras nėra taip gerai žinomas kaip B. Joyce'as, kuris, pagrasinęs numarinti Holivudo žvaigždės Johnny'o Deppo šunis, pateko į pirmuosius žiniasklaidos puslapius. Tačiau, Liberalų ir Nacionalinei partijoms siekiant pataisyti po B. Joyce'o skandalo pašlijusius santykius, M. McCormackas laikomas patikimu pasirinkimu.

Įtampa tarp abiejų partijų atsirado paaiškėjus apie 50-ečio buvusio vicepremjero romaną su 33 metų amžiaus V. Campion. Pasirodžius kaltinimams, kad B. Joyce'as nesilaikė ministrų elgesio taisyklių, premjeras M. Turnbullas buvo priverstas griežtai sukritikuoti savo pavaduotojo elgesį ir uždrausti seksualinius santykius tarp ministrų ir kitų personalų narių. 

M. Turnbullas pasveikino M. McCormacką su naujomis pareigomis ir išreiškė viltį, kad jam einant vicepremjero pareigas, ir toliau gyvuos daugiau kaip 70 metų egzistuojanti abiejų partijų koalicija. 

Sidebar placeholder