NATO taryba aptars turkų lėktuvo numušimo incidentą
NATO taryba aptars turkų lėktuvo numušimo incidentą

NATO Taryba antradienį dieną rengia neeilinį posėdį, kurio metu aptars turkų lėktuvo numušimo incidentą. Su prašymu pakonsultuoti dėl penktadienį įvykusio incidento Tarybą kreipėsi Turkija.

Kaip jau žinoma, birželio 22 dieną Turkijos naikintuvą numušė Sirijos karo pajėgos.

Pasak NATO atstovės Oanos Lungesku (Oana Lungescu), "Turkija kreipėsi dėl konsultacijų pagal NATO steigiamosios Vašingtono sutarties 4-ąjį straipsnį". Pagal šį straipsnį numatyta, kad bet kuri Aljanso narė gali paprašyti konsultacijų, kai, kurios nors iš jų nuomone, iškyla grėsmė šalies teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui.

"NATO Taryba antradienį rengia posėdį Turkijos prašymu, - patvirtino Aljanso atstovė. - Tikimės, kad Turkija pateiks ataskaitą apie neseniai įvykusį incidentą".

Turkijos karinių pajėgų naikintuvas RF-4E buvo numuštas virš Viduržemio jūros mokomojo skrydžio metu. Sirijos vadovybė, prisiėmusi atsakomybę už incidentą, tvirtino, kad lėktuvas pažeidė šalies oro erdvę. Tuo tarpu Turkijos valdžia tvirtina, kad naikintuvas buvo numuštas tarptautinėje oro erdvėje, ir kaltina Damaską pažeidus tarptautinę teisę.

Sidebar placeholder