Pietų Korėjoje nuskendusio kelto operatorė prisiėmė atsakomybę už nelaimę

Pietų Korėjoje nuskendusio kelto operatorė prisiėmė atsakomybę už nelaimę

Šeima, kuriai priklauso didžioji dalis nuskendusį keltą valdžiusios kompanijos akcijų, pranešė prisiimsianti visą "socialinę ir teisinę atsakomybę" už šimtus gyvybių nusinešusią nelaimę, rašo "Reuters".

Nors šeimai atstovaujantis teisininkas nenurodė tiesioginės akcininkų kaltės dėl įvykusios nelaimės, tačiau informavo, jog kontrolinio akcijų paketo valdytojai jaučiasi "socialiai ir teisiškai atsakingi dėl šio tragiško incidento".

Pietų Korėjos teisėsaugos atstovai jau anksčiau apieškojo "Chonghaejin Marine Co. Ltd." patalpas ir vieno iš kompanijos savininkų Jo Bun Uno (Yoo Byung-un) namus, bandydami rasti netinkamo įmonės lėšų valdymo, įrodymų. Advokatų tvirtinimu, jokių pažeidimų nerasta, o prokurorai šeimai kaltinimų kol kas nepateikė.

Kaip anksčiau rašė ELTA, balandžio 16 dieną prie Pietų Korėjos krantų apvirtęs keltas negalutiniais duomenimis pražudė 171 iš 476 juo plaukusių žmonių, tačiau aukų skaičius neabejotinai didės, nes gelbėtojai dar neapieškojo visų nuskendusio laivo kajučių.

Sidebar placeholder