Popiežius Pranciškus smerkia kunigus pedofilus ir Europą dėl migrantų

Popiežius Pranciškus smerkia kunigus pedofilus ir Europą dėl migrantų

Popiežius Pranciškus per Didžiojo penktadienio pamaldas Romoje pasmerkė, kaip jis įvardino, Europos "abejingą ir jautrumo netekusią sąžinę" dėl migrantų. Per mišias popiežius taip pat smerkė kunigus pedofilus, prekiautojus ginklais ir fundamentalistus, informuoja AFP.

Dešimtys tūkstančių katalikų susirinko į pamaldas žymiajame Romos Koliziejuje, kuriame, manoma, žuvo tūkstančiai krikščionių.

"O Kristaus kryžiaus vardu, šiandien matote, kad Viduržemio ir Egėjo jūros tapo nepasotinamomis kapinėmis ir mūsų abejingos ir nejautrios sąžinės atspindžiu", - sakė 79 metų popiežius, omenyje turėdamas tūkstančius Graikiją ir kitas Europos šalis bandančius pasiekti migrantus.

Pranciškus ragino visuotinę bendruomenę atverti pabėgėliams duris ir kovoti su neapykanta svetimšaliams, kuri padidėjo, kai Europa ir Turkija priėmė susitarimą išsiųsti į Graikiją atvykstančius migrantus.

Popiežius nesigailėjo bažnyčios ir griežtai pasmerkė kunigus pedofilus, kuriuos apibūdino "neištikimais dvasininkais". Romos katalikų bažnyčią ir toliau alina grobuoniški kunigai ir praeities paslaptys. Dar ši mėnesį Prancūzijos kardinolas sulaukė raginimų atsistatydinti dėl įtarimų, kad šis pagelbėjo seksualiniu išnaudojimu apkaltintam dvasininkui.

Kalbėdamas apie kruvinas šios savaitės atakas Briuselyje, popiežius pasmerkė ir "kai kurių religijų pasekėjų teroristinius išpuolius, kurie išniekino Dievo vardą ir naudojasi šventuoju vardu, kad pateisintų precedento neturinčius smurtinius veiksmus".

Pranciškus pridūrė, kad "ginklų pardavėjai kaitina karo katilą nekaltų brolių ir seserų krauju", ir piktinosi "išdavikais, kurie už 30 sidabrinių pasiųstų bet ką myriop".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder