Prancūzijoje - įkaitų drama

Prancūzijoje - įkaitų drama

Mažiausiai vienas įkaitas buvo paimtas Damartin an Goelio mieste penktadienį per milžiniško masto dviejų brolių, įtariamų nužudžius 12 žmonių satyrinio leidinio redakcijoje, gaudynes, praneša "Reuters".

Pranešama, kad virš Damartin an Goelio miesto ratus suka penki sraigtasparniai, o Prancūzijos vidaus reikalų ministras patvirtino, kad operacija vyksta būtent toje gyvenvietėje. Pasak ministro, jos metu siekiama "neutralizuoti" užpuolikus. Policijos šaltiniai nurodė, kad du ieškomi įtariamieji buvo pastebėti tame mieste, kuriame buvo paimtas mažiausiai vienas įkaitas. Damartin an Goelio valdžia patvirtino, kad įkaitas paimtas "Creation Tendance Decouverte" įmonės patalpose.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernaras Kazenevas (Bernard Cazeneuve) pranešė esantis beveik įsitikinęs, kad įkaitą paėmė du ieškomi broliai, įvykdę žudynes redakcijoje. Kituose komplekso, kuriame vyksta įkaitų drama, pastatuose žmonėms įsakyta likti viduje. Kitiems asmenims taip pat draudžiama artintis prie pramoninio komplekso, kuris yra netoli Šarlio de Golio oro uosto. Prancūzijos žiniasklaida pranešė, kad į įvykio vietą skuba gausios gelbėtojų ir pareigūnų pajėgos.

JAV ir Europos šaltiniai, susiję su tyrimu, pranešė, kad vienas iš ieškomų brolių Saidas Kvaši (Said Kouachi) 2011 m. kelis mėnesius buvo Jemene, kur treniravosi su "Al Qaeda Arabijos pusiasalyje" (AQAP) grupuotės nariais. Tąkart jis taip pat susitiko su tos pačios teroristų grupuotės pamokslininku Anvaru al Avlakiu (Anwar al Awlaki). Be kita ko, broliai jau daug metų buvo įtraukti į JAV pavojingų asmenų, kuriems draudžiama skristi lėktuvais, sąrašą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder