Vokietija ir Prancūzija sėkmingai blokavo Rumunijos ir Bulgarijos prisijungimą prie Šengeno zonos. Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujančios Vengrijos teigimu, šios buvusios Rytų bloko šalys negalės, kaip planuota, jau kovą tapti Šengeno zonos narėmis.
Iki birželio turėtų paaiškėti, kokias užduotis Rumunijai ir Bulgarijai dar teks atlikti, sakė Vengrijos vidaus reikalų ministras Sandoras Pinteris (Sandor Pinter). Prisijungti prie Šengeno zonos jos esą galės ne anksčiau kaip spalį.
"Apie kovą jau nekalbame", - sakė vienas ES diplomatas.
Rumunijos prezidentas Trajanas Basesku (Traian Basescu) po vyriausybės posėdžio Bukarešte pripažino, kad jo šalis vis dar atsilieka vykdydama teisingumo sistemos reformas ir pati dėl to yra kalta.
Planuojamas Bulgarijos ir Rumunijos prisijungimas prie Šengeno zonos jau kelias savaites kelia ginčus ES. Vokietija ir Prancūzija pagrasino veto ir pareikalavo atidėti šių šalių narystę.
Berlynas ir Paryžius baiminasi dėl vidinio ES saugumo ir reikalauja, kad Bulgarija ir Rumunija pradžioje pasiektų pažangos kovoje su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu.
Šengeno zonai priklauso 25 šalys, 22 jų yra ES narės - išskyrus Didžiąją Britaniją, Airiją, Rumuniją, Bulgariją ir Kiprą. Zonai taip pat priklauso Norvegija, Islandija ir Šveicarija. Šengeno zonoje nėra pasienio kontrolės.
Rašyti komentarą