Rumunijoje tęsiasi šimtatūkstantiniai antivyriausybiniai protestai

Rumunijoje tęsiasi šimtatūkstantiniai antivyriausybiniai protestai

Rumunijoje sekmadienio vakarą, vietos žiniasklaidos duomenimis, beveik pusė milijono žmonių dalyvavo demonstracijose, reikalaudami socialliberalų vyriausybės atsistatydinimo, praneša agentūra dpa.

Tai, kad ministras pirmininkas Sorinas Grindianu (Sorin Grindeanu) atšaukė ginčytiną dekretą dėl kovos su korupcija švelninimo, nesuturėjo žmonių nuo naujų protestų.

Tačiau premjeras interviu televizijai pareiškė neketinąs atsistatydinti. Jis teigė jaučiantis „atsakomybę" žmonėms, kurie balsavo už jo partiją gruodžio 11-ąją vykusiuose parlamento rinkimuose.

Vien tik Bukarešte į gatves išėjo apie 200 000-300 000 žmonių. Atsargumo sumetimais, kad būtų išvengta spūsčių tuneliuose, buvo uždaryta metro stotis prie vyriausybės rūmų. Tūkstantiniai ar dešimttūkstantiniai mitingai vyko dar mažiausiai 20 šalies miestų.

Bukarešte ir kituose miestuose žmonės giedojo nacionalinį himną, kai kur - ir meldėsi.

Ploještyje, esančiame už 60 km į šiaurę nuo Bukarešto, 3 000 demonstrantų atsiklaupė prie valdančiosios Socialdemokratų partijos (PSD) būstinės, kad išmaldautų vyriausybės atsistatydinimą, pranešė naujienų agentūra „Mediafax".

PSD partijos lyderis Liviu Dragnea (Liviu Dragnea) sekmadienio vakarą su pasipiktinimu reagavo į tai, kad protestai tęsiami, ir kaltino opoziciją siekiant nuversti vyriausybę. Rumunijos vyriausybę sudaro socialdemokratai ir liberalai. Tuo tarpu šalies prezidentas Klausas Johanis (Klaus Iohannis) yra centro dešinės stovyklos atstovas. Jis pat dalyvavo protestuose prieš ginčytiną dekretą.

Rumunijos vyriausybė sekmadienį, po kelias dienas trukusių masinių protestų atšaukė dekretą, numatantį švelnesnes bausmes už korupciją. Juo remiantis, už piktnaudžiavimą valdžia kalėjimas pareigūnui būtų grėsęs tik tuomet, jei padaryta žala yra didesnė nei 44 000 eurų. Tai būtų padėję išvengti bausmės socialdemokratų pirmininkui L. Dragnea.

Be to, vyriausybė planavo amnestiją nusikaltėliams, pasiųstiems už grotų trumpesniam nei penkerių metų laikotarpiui. Ji būtų pritaikyta apie 2 500 asmenų, tarp jų - už korupciją kalinamiems politikams.

Dėl sukčiavimo per rinkimus nuteistas ir todėl valdžios postų negalintis užimti L. Dragnea laikomas varančiąja premjero S. Grindianu, kurio kabinetas pradėjo dirbti tik prieš kelias savaites, politikos varomąja jėga.

Nuo ketvirtadienio kasdien rengtos demonstracijos buvo vienos didžiausių Rumunijoje nuo tada, kai čia prieš 27 metus buvo nuverstas Nikolajė Čiaušesku (Nicolae Ceausescu).

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder