Rusija atsakė į JAV kaltinimus dėl manevrų virš Baltijos jūros

Rusija atsakė į JAV kaltinimus dėl manevrų virš Baltijos jūros

Rusijos gynybos ministerija atsakė į Pentagono pareiškimus dėl pavojingo Rusijos naikintuvo Su-27 priartėjimo prie JAV žvalgybinio lėktuvo RC-135 virš Baltijos jūros.

Rusijos oficialus gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas pareiškė, kad JAV žvalgybinis lėktuvas skrido išjungtais siųstuvais.

"Norime atkreipti dėmesį į tai, kad žvalgybinis lėktuvas RC-135U jau ne pirmą kartą bando artintis prie Rusijos sienų išjungtais siųstuvais. Todėl budinčioms priešlėktuvinės gynybos pajėgoms tenka į dangų kelti naikintuvą, kuris vizualiai identifikuotų lėktuvo tipą ir numerį", - sakė I. Konašenkovas. I. Konašenkovas taip pat pabrėžė, kad JAV kariškiai turėtų arba apskritai neskraidyti arti Rusijos sienų, arba įjungti siųstuvus, kurie radiolokacinėmis priemonėmis automatiškai identifikuotų lėktuvą.

Penktadienį Pentagono atstovas Danielis Hernandesas (Daniel Hernandez) pareiškė, kad "balandžio 29-ąją JAV oro pajėgų lėktuvą RC-135, kuris skrido nustatytu maršrutu tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros ir nė vienu skrydžio etapu nebuvo įskridęs į Rusijos oro erdvę, perėmė Rusijos naikintuvas Su-27".

"Toks nesaugus ir neprofesionalus perėmimas kelia nereikalingą riziką orlaivių įguloms", - pareiškė oficialusis Pentagono atstovas. Pasak jo, tai ne pirmas atvejis, kai Rusijos kariniai orlaiviai pavojingu atstumu priartėja prie kitų orlaivių bei laivų ir sukelia didelį nerimą dėl saugumo.

JAV gynybos departamentas nurodo, kad "neprofesionalūs vieno piloto veiksmai gali eskaluoti nereikalingą įtampą tarp šalių".

Tai jau antras kartas per mėnesį, kai JAV kaltina Rusijos kariškius agresyviais manevrais virš Baltijos jūros. Prieš dvi savaites CNN išplatino informaciją apie tai, kad balandžio 14 dieną žvalgybinis lėktuvas RC-135, skrisdamas įprastiniu maršrutu tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros, buvo perimtas rusų naikintuvo Su -27. JAV gynybos departamentas šią informaciją patvirtino, pabrėždamas kad rusų pilotas šį manevrą atliko "nesaugiu ir neprofesionaliu būdu".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder