Sekmadienį Katalonijoje laukiama referendumo dėl nepriklausomybės

Sekmadienį Katalonijoje laukiama referendumo dėl nepriklausomybės

Katalonijos referendumo dėl nepriklausomybės išvakarėse prie numatytų balsavimo punktų susirinko minios šio autonominio regiono gyventojų. Ispanijos centrinė valdžia katalonų plebiscitą jau anksčiau paskelbė neteisėtu ir uždraudė, informuoja BBC.

Tuo metu regiono valdžia tikina, kad referendumas įvyks, o balsadėžės paruoštos ir laukiami gyventojų balsai.

Atsiskyrimo šalininkai šeštadienio vakarą užėmė dalį mokyklų, kurios yra numatytos kaip balsavimo vietos. Ispanijos policija teigia, kad mokyklas užėmę gyventojai bus iš jų pašalinti.

Referendumo organizatoriai rinkėjus paragino rinktis prie balsadėžių jau nuo 5 val. (6 val. Lietuvos laiku) ir „apginti“ balsavimo punktus iki kol 9 val. (10 val. Lietuvos laiku) oficialiai prasidės balsavimas. Gyventojai buvo paraginti taikiai priešintis bet kokiems policijos veiksmams.

Balsalapiuose katalonams užduodamas tik vienas klausimas: „Ar norite, kad Katalonija taptų nepriklausoma respublika?“. Rinkėjams paruošta po dvi balsadėžes - paženklintas žodžiais „Taip“ ir „Ne“.

Plebiscito išvakarėse įvairiuose Ispanijos miestuose, tarp jų - ir Katalonijos sostinėje Barselonoje, tūkstančiai demonstrantų pasisakė už Ispanijos vienybę. Jie laikė iškėlę Ispanijos vėliavas ir plakatus su užrašais „Katalonija yra Ispanija“.

Kaip pranešta anksčiau, šeštadienį Ispanijos civilinė gvardija atliko patikrą Katalonijos telekomunikacijų ir informacinių technologijų centre, kad įsitikintų, ar išjungtos kompiuterių programos spalio 1 d. referendumui dėl nepriklausomybės. Penktadienį Katalonijos Aukščiausiasis teismas davė nurodymą regiono vadovybei užblokuoti 29 programas, kurios gali būti panaudotos balsams skaičiuoti arba elektroniniam balsavimui per plebiscitą.

Ispanijos valdžia tvirtina, kad referendumo nebus, tačiau Katalonijos vyriausybė įsitikinusi, jog balsavimas įvyks.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder