Sergejus Lavrovas atmetė Donaldo Tusko tvirtinimus, neva Rusija siekia susilpninti ES

Sergejus Lavrovas atmetė Donaldo Tusko tvirtinimus, neva Rusija siekia susilpninti ES

Nėra pagrindo manyti, kad Maskva nori susilpninti Europos Sąjungą (ES), sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, atsakydamas į neseniai pareikštus "rusofobiškus" Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko Donaldo Tusko (Donald Tusk) tvirtinimus. Anot S. Lavrovo, vargu, ar kas galėtų būti toliau nuo tiesos, skelbia RT.

Rusijos užsienio reikalų ministras antradienį pareiškė, kad D. Tuskas "pasinaudojo pernelyg didele laisve" kalbėti visų ES valstybių narių vardu apie tariamą Rusijos politiką, kuria siekiama pakenkti blokui.

Nepaisant savo statuso, D. Tuskas "akivaizdžiai pareiškė rusofobišką nuomonę, pateikdamas rusofobišką vykusios diskusijos (per EVT susitikimą) vertinimą", - teigė S. Lavrovas.

"Didesnio melo negalėtų būti nei tokie nepagrįsti tvirtinimai", - per Europos verslininkų asociacijos susitikimą sakė ministras ir pridūrė, kad Maskva "žodžiais ir darbais" nori, jog ES būtų stipri, vieninga ir nepriklausoma partnerė.

Penktadienį EVT susitikime D. Tuskas sakydamas kalbą pareiškė, kad Rusijos strategija yra susilpninti ES, turėdamas omenyje "oro erdvės pažeidimus, dezinformacijos kampanijas, kibernetines atakas, kišimąsi į politinius procesus ES ir už jos ribų ir trukdant tobulinti tyrimą dėl MH17".

Anot D. Tusko, "kurti įtampą su Rusija nėra mūsų tikslas", o ES visada pasiruošusi dialogui su Rusija.

Rusijos ministras mano, kad trumparegiška D. Tusko pareikšta pozicija nesulauks pakankamai palaikymo ES viduje, nes turėtų neigiamos įtakos prekybai ir investicijoms tarp Rusijos ir Europos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder