Šiaurės Korėjos lyderis vėl pasirodė po savaites trukusių spėlionių apie jo sveikatą

Šiaurės Korėjos lyderis vėl pasirodė po savaites trukusių spėlionių apie jo sveikatą

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas vėl viešai pasirodė – pirmąsyk per pastarąsias tris savaites, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Jam ilgai nesirodant pasipylė spėlionės, kad branduolinių ginklų turinčios valstybės vadovas sunkiai serga arba net mirė.

Šiaurės Korėja pranešė, kad Kim Jong Unas dalyvavo vienos trąšų gamyklos atidaryme, ir paskelbė nuotraukų, kuriose matyti, kaip jis perkerpa juostą per penktadienį vykusią ceremoniją Sunčone, į šiaurę nuo Pchenjano. Vis dėlto šie pranešimai negalėjo būti patvirtinti kitų šaltinių.

Gandai ir nepatvirtinti pranešimai apie Kim Jong Uno sveikatą sklido nuo balandžio 15-osios, kai jis nepasirodė per savo senelio, Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) gimimo metinių iškilmes, vieną svarbiausių datų šios šalies politiniame kalendoriuje.

Vis dėlto Jungtinės Valstijos tvirtino neturinčios jokios informacijos, leidžiančios manyti, kad prielaidos apie Šiaurės Korėjos lyderio pašlijusią sveikatą ar mirtį yra pagrįstos.

Suvienijimo ministerija Seule pakomentavo šeštadienį paskelbtą Šiaurės Korėjos pranešimą, pareiškusi, kad „neturinčios pagrindo“ spėlionės apie Kim Jong Uną sukėlė „nereikalingą sumaištį“ ir paragino ateityje elgtis labiau apgalvotai.

Kim Jong Uno staigi mirtis būtų nulėmusi pirmąjį neplanuotą valdžiose perėmimą per šalies istoriją. Pastarasis incidentas iškėlė neatsakytų klausimų, kas galėtų ateiti į valdžią po dabartinio lyderio ir perimtų Šiaurės Korėjos branduolinio arsenalo kontrolę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder