Šių metų Nobelio taikos premija skiriama Etiopijos premjerui A. Ahmedui

Šių metų Nobelio taikos premija skiriama Etiopijos premjerui A. Ahmedui

Norvegijos Nobelio komitetas penktadienį, 12.00 valandą Lietuvos (11.00 val. Norvegijos) laiku, paskelbė, kad 2019 metų Nobelio taikos premija skiriama Etiopijos premjerui Abiy Ahmedui už jo pastangas pasiekti taiką ir tarptautinį bendradarbiavimą, ypač už jo ryžtingą iniciatyvą išspręsti pasienio konfliktą su kaimyne Eritrėja.

Pernai Nobelio taikos premija atiteko chirurgui Denisui Mukwegei iš Kongo Demokratinės Respublikos ir žmogaus teisių gynėjai Nadiai Murad iš Irako „už jų pastangas nutraukti seksualinės prievartos kaip karo ir ginkluotų konfliktų ginklo naudojimą“.

Šiais metais į Nobelio taikos premiją pretendavo 223 asmenys ir 78 organizacijos, bet pagal susiklosčiusią tradiciją kandidatų sąrašas laikomas paslaptyje. Tai ketvirtas didžiausias pretendentų skaičius nuo 1901 metų.

Nuo 1901 iki 2018-ųjų Nobelio taikos premija buvo įteikta 99 kartus 133 laureatams – 106 asmenims ir 27 organizacijoms. Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas tris kartus buvo apdovanotas Nobelio taikos premija – 1917, 1944 ir 1963 metais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder