Škotijos vyriausybė sieks antrojo referendumo dėl atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės

Škotijos vyriausybė sieks antrojo referendumo dėl atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės

Škotijos pirmoji ministrė ir Nacionalistų partijos (SNP) vadovė Nikola Stardžen (Nicola Sturgeon) pranešė, kad Škotijos vyriausybė formaliai sutiko imtis veiksmų, siekdama užtikrinti, kad būtų priimti ir įsigaliotų reikalingi teisės aktai, leisiantys surengti antrąjį referendumą, spręsiantį, ar Škotija įgis nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės. Apie tai praneša agentūra RT. 

Šeštadienį surengtas susitikimas, skirtas aptarti, kokių veiksmų turi imtis vyriausybė, Jungtinė Karalystė nubalsavus palikti Europos Sąjungą (ES). Patys škotai ženklia persvara palaikė narystę Sąjungoje.

N. Stardžen pareiškė ateinančią savaitę sieksianti tiesioginių derybų su ES lyderiais ir, manytina, kalbėsis su Europos Komisijos pirmininku Žanu Klodu Junkeriu (Jean-Claude Juncker), Europos Vadovų Tarybos prezidentu Donaldu Tusku (Donald Tusk) ir Europos Parlamento vadovu Martinu Šulcu (Martin Schulz).

ELTA primena, kad pirmasis Škotijos referendumas dėl atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės buvo surengtas 2014 metais. Tąkart per 50 procentų balsavusiųjų išreiškė norą likti Didžiosios Britanijos sudėtyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder