Stefanas de Mistura ragina JAV ir Rusiją išsaugoti Sirijos taikos derybas

Stefanas de Mistura ragina JAV ir Rusiją išsaugoti Sirijos taikos derybas

Jungtinių Tautų (JT) įgaliotinis Stefanas de Mistura (Staffan de Mistura) paragino Jungtines Valstijas ir Rusiją skubiai įsikišti "aukščiausiu lygiu" ir išgelbėti Sirijos taikos derybas, rašo BBC.

Informavęs JT Saugumo Tarybą apie silpstantį taikos procesą, S. de Mistura sakė, kad vasarį pasiektos paliaubos "vos laikosi". Nepaisant paliaubų, pastarosiomis dienomis Sirijoje suintensyvėjo smurtas.

Mažiausiai 20 žmonių žuvo trečiadienį per vyriausybės vykdytus antskrydžius prieš ligoninę ir netoliese Rytų Alepe esantį gyvenamąjį pastatą.

JT įgaliotinis pareiškė, kad trapios vasarį pasiektos "paliaubos" buvo "išgelbėtos nuo visiško žlugimo", tačiau "galėtų žlugti bet kuriuo metu".

Anot S. de Misturos, per paskutines 48 valandas vidutiniškai kas 25 minutes buvo nužudytas vienas siras ir kas 13 minučių vienas sužalotas Sirijos pilietis.

Kad taikos derybos būtų sėkmingos, S. de Mistura sakė, kad priešiškumas turi būti sumažintas iki tokio lygio, koks buvo pasiektas vasarį, kai buvo sudarytos paliaubos.

Pagrindinė opozicijos delegacija, žinoma kaip Aukštasis derybų komitetas (ADK), praėjusią savaitę sustabdė dalyvavimą derybose, norėdami pareikšti protestą prieš tariamus vyriausybės paliaubų pažeidimus ir humanitarinės pagalbos apsiaustose teritorijose sumažėjimą.

Paklaustas, ar Sirijos prezidento Bašaro al Asado (Bashar al-Assad) vaidmuo pereinamojo laikotarpio vyriausybėje buvo aptartas derybų etape, S. de Mistura atsakė, kad derybų dalyviai "neįvardino, kas ką daro, tačiau tarėsi, kaip pakeisti dabartinį valdymą".

JT įgaliotinis pareiškė, kad iki liepos mėnesio bus surengtas vienas ar du derybų etapai. Anot jo, paskutinį derybų etapą "aptemdė svarbus ir nerimą keliantis priešiškumo padidėjimas".

"Negalime to nepaisyti ir neignoravome to. Vis dar išlieka dideli nesutarimai dėl daugelio klausimų, tačiau kai kuriose srityse vyksta judėjimas", - sakė JT įgaliotinis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder