Tailande nušautas protestuotojų lyderis

Tailande nušautas protestuotojų lyderis

Sekmadienį Bankoke buvo nušautas Tailando protestuotojų lyderis. Tai įvyko kilus smurto protrūkiui, kai protestuotojai, likus savaitei iki ginčytinų rinkimų, užblokavo išankstinį balsavimą daugumoje sostinės rajonų, praneša "Reuters".

Tai jau dešimta auka, neskaičiuojant daugybės sužeistųjų po to, kai lapkritį protestuotojai išėjo į gatves, grasindami uždaryti miestą ir nuversti iš posto premjerę Jingluk Šinavatrą (Yingluck Shinawatra).

Vietos policijos atstovas atpažino nužudytąjį kaip Suthiną Tharatiną (Suthin Tharatin), vieną iš protesto lyderių. Jo teigimu, S. Tharatinas buvo nušautas į galvą ir į krūtinę.

J. Šinavatra paskelbė rinkimus vasario 2 d. tikėdamasi išsilaikyti valdžioje, bet protestai nesiliovė ir Rinkimų komisija ragino atidėti balsavimą.

Pasak vyriausybės atstovo, tai akivaizdus J. Šinavatros pralaimėjimas, kad 45 iš 50 balsavimo vietų, Bankoke įrengtų išankstiniam balsavimui, buvo uždarytos dėl protestuotojų.

Bankoko policijos teigimu, susirėmimai tarp protestuotojų ir premjerės šalininkų prasidėjo abiejų pusių apsikumščiavimu, o po to ėjo apsišaudymas. Eravano medicinos centras pranešė, kad per susirėmimus nukentėjo 11 žmonių.

Iškart nebuvo aišku, kuri pusė pradėjo šaudyti, bet protestuotojai apkaltino vyriausybę ir policiją siekiu juos įbauginti.

Šeštadienį, vienas vyriausybės ministrų teigė, kad premjerė pasiruošusi kalbėtis apie vasario 2 d. rinkimų atšaukimą, jei aktyvistai liausis protestavę. J. Šinavatros vyriausybė taip pat įspėjo, kad kiekvienas, kuris stengsis sutrukdyti balsuoti bus įkalintas arba nubaustas pinigine bausme.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder