V. Putinas: Rusija pasirengusi bendradarbiauti su Lietuva

V. Putinas: Rusija pasirengusi bendradarbiauti su Lietuva

Rusija pasirengusi bendradarbiauti su Lietuva geros kaimynystės ir abipusės pagarbos principų pagrindu, antradienį šalies prezidentą Vladimirą Putiną citavo naujienų agentūra „RIA Novosti“.

„Panašu, kad mūsų sąveikavimas su Lietuva galėtų būti aktyvesnis ir įvairiapusiškesnis. Juolab, kad mes, kaip žinoma, esame kaimynai, artimi kaimynai. Mes esame pasirengę bendradarbiauti remiantis geros kaimynystės ir abipusės pagarbos principais. Ir norėčiau matyti tokį patį mūsų lietuvių kolegų požiūrį“, – V.Putinas sakė per užsienio valstybių ambasadorių skiriamųjų raštų įteikimo ceremoniją.

Pastaraisiais metais Vilniaus ir Maskvos santykiai buvo įtempti: buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pavadino Rusiją „teroristine valstybe“, Lietuva teikė visakeriopą paramą Ukrainai, kurios Rytuose kovoja Maskvos remiami separatistai.

Savo ruožtu Rusija kritikuoja Baltijos šalis dėl jose neva vykdomų etninių rusų teisių pažeidimų. Pernai V.Putinas pasveikino Gitaną Nausėdą pradėjus eiti prezidento pareigas.

Tačiau praėjus pusmečiui tuometinis Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas rusų žiniasklaidai tikino, kad prieš 2019-ųjų prezidento rinkimus turėtos viltys dėl dvišalių santykių pagerėjimo žlugo.

„Nors tam tikru etapu, pripažinsiu, buvo vilčių, kai vyko Lietuvos prezidento rinkimai. Tačiau, deja, praktika parodė, kad naujoji Lietuvos valdžia nuėjo keliu, nutiestu pirmtakės Dalios Grybauskaitės. Antirusiška linija nesusilpnėjo, o net sustiprėjo, ką mes apgailestaudami konstatuojame“, – šį vasarį „RIA Novosti“ sakė A.Udalcovas.

Sidebar placeholder