Vokietija baigia grąžinti Pirmojo pasaulinio karo meto skolas

Vokietija baigia grąžinti Pirmojo pasaulinio karo meto skolas

Daugiau nei po devynių dešimtmečių Vokietija savaitgalį galutinai grąžins Pirmojo pasaulinio karo skolas, praneša AFP.

Sekmadienį švenčiant 20-ąjį Vokietijos susivienijimo jubiliejų, šalis sumokės paskutines 200 mln. eurų dydžio palūkanas už valstybės obligacijas, kurios buvo išleistos norint finansuoti reparacijas. Šias reparacijas Vokietija turi mokėti kitoms valstybėms kaip žalos atlyginimą.

Šiuos mokėjimus nustatė 1919 m. Versalio sutartis, pagal kurią Prancūzijai ir Belgijai turi būti atlyginti jų patirti nuostoliai Pirmojo pasaulinio karo metu. Pagal Versalio sutartį, Vokietijos reichui tekusi finansinė našta paskatino Adolfą Hitlerį (Adolf Hitler) bandyti užimti valdžią.

Žalos atlyginimo mokėjimų pabaiga, sutampanti su Vokietijos susivienijimo jubiliejumi, buvo sutarta 1953 m. Londono susitarimu, pagal kurį Vokietija sąjungininkėms įsipareigojo perimti Vokietijos reicho užsienio skolas, tačiau į sutartį nebuvo įtrauktos 1945-1952 m. Vokietijos skolos.

Pagal 1953 m. Londono sutartį buvo numatoma, kad skolas teks sumokėti, tik jeigu Vokietijos Federacinė ir Vokietijos Demokratinė Respublikos susivienys. Po 1993 m. spalio 3 d. įvykusio abiejų Vokietijų susivienijimo buvo nustatytas 20 metų skolos iš Pirmojo pasaulinio karo grąžinimo terminas.

Praėjus lygiai 92 metams po Versalio sutarties, šį sekmadienį Vokietija pagaliau grąžins Pirmojo pasaulinio karo skolas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder