Vokietija ragina Maskvą nesinaudoti nepilnametės rusės tariamo išprievartavimo byla

Vokietija ragina Maskvą nesinaudoti nepilnametės rusės tariamo išprievartavimo byla

Vokietija trečiadienį įspėjo Rusiją "neeksploatuoti" neišspręstos bylos dėl Vokietijoje gyvenančios 13-metės rusės tariamo išprievartavimo Berlyne, Maskvai pareiškus, kad vokiečių policija bandė nuslėpti šį nusikaltimą, skelbia "The Local".

Berlyno policija praėjusią savaitę atmetė 13-metės pasakojimą, esą ją seksualiai išnaudojo "užsieniečiai", tačiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas patikėjo nepilnametės mestais įtarimais ir apkaltino Vokietijos policiją rusės dingimo slėpimu.

Vokietijos vyriausybės atstovas Štefenas Zaibertas (Steffen Seibert) trečiadienį atrėžė, esą "nėra pagrindo, iš esmės nepriimtina, kad šis incidentas būtų politiškai eksploatuojamas".

Mergaitė, Rusijos žiniasklaidos įvardyta kaip Liza, pradingo sausio 11 dieną pakeliui į mokyklą.

Vėliau mergaitė atsirado, o jos tėvai tyrėjams papasakojo, kad jų dukrą geležinkelio stotyje Rytų Berlyne pagrobė trys "užsieniečiai". Jie esą nusivežė 13-metę į butą, kur ją prievartavo ir mušė.

Šis incidentas sukėlė pasipiktinimo bangą kraštutinių dešiniųjų tinklalapiuose ir Rusijos žiniasklaidoje. Tačiau Berlyno pareigūnai teigia neradę jokių įrodymų, liudijančių, jog 13-metė buvo verčiama lytiškai santykiauti. Vis dėlto, kadangi mergaitė yra nepilnametė, prieš vieną vyrą buvo pradėtas tyrimas dėl galimo išprievartavimo.

Tarp Rusijos ir Vakarų šalių tvyrant įtampai, S. Lavrovas savo kasmetinės spaudos konferencijos metu pasinaudojo proga atkreipti dėmesį į šį atvejį ir nurodė, kad Maskva su tuo yra tiesiogiai susijusi.

"Šiuo metu mes dirbame su jos advokatu. Jis dirba su jos šeima ir mūsų ambasada. Akivaizdu, kad mergaitė buvo pradingusi 30 valandų ne savo noru", - kalbėjo Rusijos užsienio reikalų ministras, pridūręs, kad žinia apie Lizos dingimą dėl kažkokių priežasčių buvo ilgai slepiama.

Sidebar placeholder