Žinomo Indijos guru pareiškimas dėl studentės išžaginimo papiktino šalį

Žinomo Indijos guru pareiškimas dėl studentės išžaginimo papiktino šalį

Žinomas Indijos guru antradienį sukėlė protesto bangą, kai pareiškė, kad indė studentė pati galėjo užkirsti kelią brutaliam grupiniam išžaginimui, praneša agentūra AFP.

Internete paskelbtame vaizdo įraše 71 metų guru kalbėjo, kad jauna moteris privalėjo "Dievo vardu" maldauti savo prievartautojų pasigailėjimo, tada tragedija esą nebūtų įvykusi. "Klaidą padarė ne tik viena pusė", - dėstė Indijoje populiarus guru Ašaramas (Asharam), kuris dar yra žinomas kaip "Bapu".

23 metų studentę šeši vyrai gruodžio 16-ąją išprievartavo, išžagino geležiniu strypu ir galiausiai išmetė iš važiuojančio autobuso. Ji buvo taip sunkiai sužalota, kad po dviejų savaičių mirė.

Penkiems vyrams jau pareikšti kaltinimai dėl nužudymo ir išprievartavimo, šeštasis yra nepilnametis ir bus teisiamas atskirai.

Guru pareiškimas sulaukė audringos kritikos. Apgailėtina, kad guru taip pakomentavo nusikaltimą, šokiravusį visą šalį, žurnalistams sakė opozicinės partijos BJP atstovas Ravis Šankaras Prasadas (Ravi Shankar Prasad). Laikraštis "The Hindu" savo vedamajame kalbėjo apie "gėdą", kad religijos atstovas taip žemai puolė. Ašaramas turi būti už tai "nubaustas", rašo laikraštis.

Sidebar placeholder