Šaltibarščiai privalo būti šalti!

Šaltibarščiai privalo būti šalti!

Sutikite, nedaug Klaipėdoje yra vietų, kur lauko kavinės įrengtos ant pastatų stogų. Viena iš jų - restorane "Žemaitija".

Buvęs kino teatro stogas dabar yra atitvertas gana aukšta medžio ir stiklo tvora. Šalia jos eilėmis išstatyti keturviečiai bei dviviečiai staliukai, ant jų išdėlioti violetinės spalvos aksominiai padėkliukai. Stalai, kaip dera restorane, serviruojami pagal visus tokio tipo maitinimo įstaigai taikomus etiketo reikalavimus.

Dienos pietums siūlomos kelios sriubos ir penki antrieji patiekalai.

Ilgai negalvojęs išsirinkau šaltibarščius (4 Lt).

Skirtingus šios sriubos receptus tikriausiai turi kiekvienas, ir kiekvienas mano, kad moka šį nacionalinį patiekalą gaminti geriausiai. Restorane jie gaminami laikantis tradicinio recepto, netrūko šviežių žalumynų, virto kiaušinio įdėta saikingai. Paliko įspūdį porcija - tikriausiai viena iš didžiausių Klaipėdoje: sriubos įpilta į didelį ir gilų dubenį, ji patiekiama su virtomis ir apkeptomis bulvėmis. Tačiau svarbiausia, kad šaltibarščiai iš tikrųjų buvo šalti - gal virėjai iki išpilstymo laiko juos šaldytuve, bet tai tik pranašumas, ypač tvankų penktadienio vidurdienį. Ši aplinkybė man įstrigo todėl, kad kai kuriose kavinėse šaltibarščius vadinti šaltais liežuvis neapsiverčia.

Sukirtus sriubą suabejoji, ar reikėjo užsakyti antrąjį patiekalą, mat skrandis beveik užpildytas.

Tačiau padavėja jau atnešė įdarytą papriką (11 Lt), tiksliau, dvi šias daržoves su tomis pačiomis virtomis ir apkeptomis bulvėmis bei padažu, kurio bent jau viena sudėtinė dalis - pomidorų pasta.

Ėmiau tyrinėti, ko prikimštos daržovės - po lydyto sūrio "dangteliu" jose buvo pilna maltos mėsos, kurios skonis priminė kibino arba čebureko įdarą. Ką gi, visai skanu ir sotu.

Netrūko ir aptarnaujančio personalo dėmesio - tik įėjus į restoraną pasitinka mandagi mergina, siūlomi tos dienos laikraščiai, o prisėdus prie staliuko kita jau pasirengusi išklausyti kliento pageidavimų. Vėliau padavėjos prie stalo prieina pasikeisdamos - viena atneša patiekalą, kita nuneša indus. Pasiteirauja, ar buvo skanu, išgirdusi teigiamą atsakymą nusišypso ir pažada perduoti linkėjimus virėjams.

Todėl tokioje vietoje visai negaila pietums išleisti 15 litų.

Dienos pietūs (15 Lt)

Šaltibarščiai (4 Lt)

Įdaryta paprika (11 Lt)

Įvertinimas
Maistas - 4,5 šaukšto
Aptarnavimas - 4,5 šaukšto
Aplinka - 4,5 šaukšto
Vidurkis - 4,5 šaukštai

Sidebar placeholder