Skonio reikalas: Kai pietūs pabrangsta akimirksniu

Skonio reikalas: Kai pietūs pabrangsta akimirksniu

"Malonus atradimas", - taip pirmiausiai pamaniau pietums prisėdęs Melnragėje, Audros gatvėje, visai šalia jūros įsikūrusiame restoranėlyje "Orion". Tačiau šį pradžioje susidariusį įspūdį apkartino nemaloni staigmena, atkeliavusi kartu su sąskaita.

Už lango siūbuojančios pušys ir pro atviras duris besiskverbiantys už kelių dešimčių metrų ošiančios jūros garsai - vien tai "Orion" suteikia nepakartojamo žavesio. Gana jauku ir restoranėlio viduje, tiesa, interjeras, bent jau pagal mano skonio suvokimą, pasirodė kiek kičinis.

Pastebėtina, kad dalis viduje stovinčių stalų, kaip ir dera restoranui, paserviruoti, dalis tik apkloti staltiese. Matyt, tam, kad į maitinimo įstaigą užsukti nebijotų ir tie, kurie nori po apsilankymo prie jūros tik pasimėgauti gėrimais ar pavalgyti sėdėdami prie "neįpareigojančio" stalo.

Užrašas prie įėjimo skelbė, jog dienos sriubos tądien būta žuvienės, o "dienos pasiūlymas" - karbonadas su šviežiais grybais (be nurodytos kainos) ir šašlykas. Prie pastarojo kaina jau buvo užrašyta - 12 litų.

Tad tik prisėdęs padavėjos paklausiau, ar abiejų karštųjų dienos patiekalų kaina yra ta pati. Merginai atsakius, jog taip, nusprendžiau užsisakyti būtent karbonadą. Beje, prie jo dar galėjau pasirinkti ir garnyrą - bulvytes "fri", bulvių košę, bulvių kroketus, ryžius arba bulvių skilteles. Paprašiau pastarųjų.

Pažymėsiu, kad šįkart sriubos atsisakiau. Žuvienės nuoširdžiai nemėgstu. O štai kitos pagrindiniame meniu išvardintos sriubos man pasirodė jau kiek per brangios, mat pigiausios kaina siekė 8 litus.

Beje, manau, kad neapsirikau sriubos neužsisakęs, nes antrojo patiekalo būta itin sotaus - tiek ir pats karbonadas buvo nemažas, tiek prie jo nepagailėta nei grybų padažo, nei šviežių daržovių garnyro, nei bulvių skiltelių.

Karbonado, kartu patiekto grybų padažo, šviežių daržovių skoniams priekaištų jokių, tačiau bulvių skiltelės nuvylė. Jų skonis man pasirodė kiek keistokas, panašu, jog jų galimai būta ne vietos gamybos, o šaldytų, pirktų parduotuvėje ar iš tiekėjo.

O štai didžiausia staigmena atkeliavo kartu su sąskaita - pasirodo, karbonadas kainavo ne 12 litų, kaip prieš tai patikino padavėja, bet 15 litų.

Pasiteiravus, ar čia neįsivėlė klaida, mergina atsakė ir maniusi, jog karbonado buvusio pigesnio nei jau buvo parašyta atspausdintame kasos kvite.

Nenorėdamas nei sau, nei, tikriausiai, darbo dieną dar pradėjusiai padavėjai gadinti nuotaikos, nesiginčydamas sumokėjau. Gaila tik tiek, kad šį pradžioje itin "malonaus atradimo" įspūdį sudariusį restoranėlį palikti jau teko su lengvu kartėliu.

P. S. Bendrai aptarnavimas tikrai buvo vertas daug daugiau nei šįkart mano skiriami trys šaukštai. Tačiau tai, kad padavėja nežinojo tikslios dienos patiekalo kainos bei, pateikdama sąskaitą, neperspėjo, jog prieš tai suklydo, ir neatsiprašė, įvertinti geriau tikrai negaliu.

Įvertinimas - 3,5 šaukšto

Maistas - 3,5 šaukšto
Aptarnavimas - 3 šaukštai
Aplinka - 4,5 šaukšto

INFORMACIJA

Dienos pietūs (15 Lt)


* Karbonadas su šviežiais grybais

Raktažodžiai
Sidebar placeholder