Skonio reikalas: Stabtelėjimas knygų pastogėje

Skonio reikalas: Stabtelėjimas knygų pastogėje

Lyjant pietauti norisi jaukioje aplinkoje. Ieškodamas to jaukumo nusprendžiau užsukti į kavinę "Pauzė", įsikūrusią I. Simonaitytės bibliotekos pastate.

Bibliotekos kiemelyje - keli staliukai su skėčiais, tačiau lyjant po jais prisėsti visai nevilioja. Viduje - kur kas maloniau.

Kavinės interjerą apibūdinčiau kaip įdomų - išdėliotos dvi eilės skirtingo dizaino stalų su minkštasuoliais. Tamsi siena papuošta ryškiaspalviais paveikslais, tačiau išsiskiria originalios raudonų plytų sienos fragmentas, prie kurio pritvirtintos kelios knygų lentynos. Būčiau mažų mažiausiai nustebęs, jei čia nebūčiau pamatęs knygų. Aplinka - maloni, jauki, skamba neįkyri muzika.

Ant sienos prie baro kabo stendas su siūlomais patiekalais. Atskirai pateiktas dienos pietų meniu - keturi antrieji patiekalai, kainuojantys 9 arba 10 litų. Apačioje prirašyta "+ sriuba nemokamai". Vis dėlto teirautis, kokia ji, reikia užsakymus priimančios bei lankytojus aptarnaujančios padavėjos. Ji informuoja, jog galiu rinktis rūgštynių arba grybų sriubą, bei pasiteirauja, ar prie jos norėčiau ir duonos. Apsistoju ties grybų sriuba ir plovu.

Vos prisėdęs sulaukiu sriubos su rieke skrudinti skirtos duonos. Dubenėlyje gausu grybų, plaukioja nemažai morkų, tik makaronai pasirodo kiek pervirę. Karštimas pagardintas grietine ir džiovintais krapais. Manau, švieži (kol jų dar yra) čia būtų tikę daug labiau, bet neblogo sriubos skonio ir džiovinti nesugadino.

Po kelių minučių sulaukus plovo, dėmesį pirmiausia atkreipė papuošti lėkštės kraštai. Jie apiberti tais pačiais džiovintais krapais. Nustembu - nejau virtuvėje visai nėra jokių žalumynų? O gal dėl bibliotekos įtakos šviežios daržovės čia ilgai neišsilaiko? Knygos gi saugomos nuo drėgmės ir aplinkos poveikio, tai nuo tos sausros gal ir visi krapai spėjo sudžiūti dar nepatekę į lėkštę...

Pats patiekalas man pasirodo panašesnis į tiesiog ryžius su mėsos ir morkų gabalėliais nei plovą. Patiekalas buvo sausokas, valgydamas pasigedau ir svogūnų. Panašų patiekalą lengvai galima pasigaminti namuose - verčiau jį būtų įvardinę greituoju arba netikru plovu, kai visi ingredientai tiesiog sumaišomi viename puode.

Vis dėlto, kaip parodė lankytojų skaičius, jiems "Pauzės" meniu ir kainos tinka - šiek tiek po pusiaudienio kavinėje laisvi buvo vos pora stalų, išeinančius žmones keitė ateinantys. Nors pavalgyti čia užtenka maždaug 20 minučių, dalis lankytojų niekur neskubėjo, gurkšnojo kavą ar gaivius gėrimus. Atmosfera kavinėje atitinka pavadinimą - pauzė tarp darbų.

V. V.

Informacija

Dienos pietūs (9 Lt):


Grybų sriuba (nemokamai)

Plovas (9 Lt)

Įvertinimas

Įvertinimas (vidurkis) - 4 šaukštai
Maistas - 3 šaukštai
Aptarnavimas - 3,5 šaukšto
Aplinka - 5 šaukštai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder