Skonio reikalas: švelnūs pietūs po vijokliu

Skonio reikalas: švelnūs pietūs po vijokliu

Vakar vidurdienį vėl pagaliau išlindusi saulė raginte ragino prisėsti kurioje nors lauko kavinėje, tačiau kiek stiprokas vėjas ginė į vidų. Laimei, pavyko rasti aukso vidurį - uždarą Liepų gatvėje esančio restorano "Araratas" terasą.

Kelios minutės po dvylikos joje buvo užimtas tik vienas staliukas, prie kurio sėdėjo du vyriškiai (vėliau į terasą dar atėjo dvi moterys ir vienas tik kavos atsigerti sumanęs vyras), tad buvo kilęs įtarimas, kad galbūt manęs nepastebės ir teks pačiam eiti į vidų užsisakyti dienos pietų. Lenta prie įėjimo į restorano vidų skelbė, kad vakar juos sudarė daržovių sriuba (7 Lt) ir "Dolma mix" (12 Lt). Beje, kainos nurodytos tik litais.

Visgi padavėjas priėjo jau po kelių minučių. Tik vėliau pastebėjau, kad šalia mano staliuko įrengta vaizdo stebėjimo kamera, o dar viena - prie pat įėjimo į terasą. Galbūt per jas ir pamatė naują klientą. Tiesa, įprasto užrašo, kad aplinka stebima vaizdo kameromis, niekur nepastebėjau...

Ilgai laukti sriubos su maža plikytos tešlos bandele neteko, bet per tą laiką spėjau apžvelgti terasos aplinką ir bent jau man ji pasirodė viena jaukiausių ir gražiausių Klaipėdoje. Virš galvos - tikras vijoklis, netrūksta ir kitokios žalumos. Išeidamas dar žadėjau pačiupinėti, ar tikrai tas vijoklis tikras, bet prisiminiau, kad mane, ko gero, stebi kameros, tad nusprendžiau pasikliauti vizualiniu įspūdžiu.

Nuo vėjo terasoje saugo stiklai, aukštis jų - iki pat stogo. Jie tikriausiai prislopina ir intensyvaus Liepų gatvės eismo garsą - nors sėdėjau prie vieno iš arčiausiai gatvės esančių staliukų, triukšmas tikrai neerzino ir netgi pavyko klausytis ramių, tyliai skambėjusių melodijų. Akį džiugino ir tokios malonios smulkmenos, kaip granato vaisiaus formos servetėlių laikiklis ar dantų krapštukams laikyti skirta moters skulptūrėlė (galbūt armėniška), o kur dar kabantys tušti vyno buteliai...

Na, bet grįžkime prie sriubos. Tikriausiai veikiamas stereotipo, kad pietuose gyvenančių tautų maistas turi būti aštrus, tikėjausi, kad ir atnešta tiršta daržovių sriuba bus tokia. Tačiau jau pats pirmas jos šaukštas gerokai nustebino - ji buvo švelnut švelnutėlė. Gal ir gerai - jei kam trūksta druskos ar pipirų, jie buvo po ranka. Nustebino ir tai, kad daržovių sriuboje buvo itin gausu skanių mėsos gabaliukų.

Įveikus sriubą antro patiekalo ilgai laukti irgi neteko. Visagalis internetas skelbia, kad dolma - tai tautų, buvusių Osmanų imperijos sudėtyje, virtuvių patiekalas. Kiekviena iš jų įnešė kažką savo, todėl šiandien dolmos variacijų esama labai daug: su aviena ir jautiena, su vynuogių ir serbentų lapais ir taip toliau, ir taip toliau... Nesiimu spręsti, su kurio augalo lapais buvo man atnešti trys "balandėliai", tačiau kitas dvi dolmas atpažinau - sumalta mėsa buvo paslėpta po puse pomidoro ir puse paprikos. Šalia jų - indelis su padažu.

Iškart paragavau po kąsnį kiekvienos dolmos - visos jos irgi buvo tokios pat švelnios, kaip ir sriuba. Tik minėtasis padažas turėjo šiokio tokio aštrumo, bet iki epiteto "aštrus" jam toloka.

Nesu buvusių Osmanų imperijos tautų virtuvės specialistas, tačiau vienas dalykas į akis man krito. Jei mažųjų dolmų mėsa tikrai buvo iškepusi, tai po paprikos ir pomidoro puselėmis pakišta malta mėsa (arčiau lėkštės dugno) buvo gerokai šviesesnė. Bet gal šioji dolmos variacija ir turi būti su mažiau iškepta mėsa?

Suprantu, kad čia restoranas, bet ir valgant, ir jau po pietų visgi neapleido mintis, jog šie 19 litų įvertinti pietūs yra per blankūs - tiesiog mano skonio receptoriai neužčiuopė jokio "cinkelio", kuris būtų leidęs pateisinti didesnę nei vidutinė dienos pietų kainą. Juolab kad galvoje atgimė prisiminimai iš kitų dienos pietų Liepų gatvėje - restorano "MOMO Grill", kur jie atsiėjo litu mažiau ir buvo kur kas "ryškesni".

O kalbant apie aptarnavimą, tai jokių didelių priekaištų neturiu - užtrukau tik apie 35 minutes. Tiesa, padavėjas nepasiteiravo, ar buvo skanu, ir atnešęs sąskaitą stabtelėjo laukdamas, kol piniginėje surasiu pinigus (kiek reikės mokėti, jau buvo pranešęs žodžiu iš anksto). Nežinau, kaip kitiems, bet man toks netiesioginis "spaudimas" sukelia nedidelį diskomfortą.

Dienos pietūs (19 Lt)

Daržovių sriuba (7 Lt)


"Dolma mix" (12 Lt)

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Įvertinimas

Įvertinimas (vidurkis) - 4
Maistas - 3,5 šaukšto
Aptarnavimas - 4 šaukštai
Aplinka - 5 šaukštai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder