Maratonininkas Remigijus Kančys olimpinėse žaidynėse - 75-as, Valdas Dopolskas - 111-as

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vyrų maratone sekmadienį Lietuvos atstovas Remigijus Kančys užėmė 75-ąją vietą, o Valdas Dopolskas - 111-ąją.

29-erių metų R. Kančys 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 val. 21 min. 10 sek., o 24-erių metų V. Dopolskas finišavo per 2 val. 28 min. 21 sek.

Olimpiniu čempionu tapo 31-erių metų Kenijos bėgikas Eliudas Kipčogė (Eliud Kipchoge). Jis maratono trasą įveikė per 2 val. 8 min. 44 sek.

E. Kipčogė 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių 5000 m bėgimo varžybose iškovojo sidabro medalį, o 2004 metų Atėnų žaidynėse šioje rungtyje buvo trečias.

Antras finišavo ir sidabro medalį maratone iškovojo 26-erių metų etiopas Fejiza Lilesa (Feyisa Lilesa, 2 val. 9 min. 54 sek.), trečiąją vietą užėmė asmeninį rekordą pagerinęs 30-metis amerikietis Geilenas Rapas (Galen Rupp, 2:10.05).

Londono olimpinių žaidynių čempionas 27-ejų metų Ugandos bėgikas Stivenas Kiprotičius (Stephen Kiprotich, 2:13.32) finišavo 14-as.

Maratono bėgime dalyvavo 155 sportininkai.