Darius Jasaitis - ir jaunas tėtis, ir senelis

Šiandien mūsų redakcijos svetainėje - Lietuvos ir Neringos savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas, Neringos miesto meras Darius Jasaitis. Energijos nestokojantis politikas gali pasidžiaugti ir asmenine laime - prieš 9 mėnesius sulaukė pagranduko Luko, o visai neseniai tapo seneliu.

Ką apie save trumpai papasakotumėte nepažįstamam žmogui?

Esu Neringos vaikas - čia gimęs, augęs. Užaugau miškininko ir maisto technologės šeimoje. Su Neringa susiję visi mano hobiai. Geresnės vietos gyventi neįsivaizduoju. Dėl to ypač džiaugiuosi suteikta galimybe prisidėti prie šio krašto ir jo gyventojų gerovės.

Kaip pasikeitė asmeninis gyvenimas, kai tapote meru?

Turiu pastebėti, kad asmeninio gyvenimo nebeliko.

Ką tik sulaukėte anūkės. Prieš 9 mėnesius sūnaus. Sakoma, seneliai labiau myli vaikaičius. Ką mylėsite labiau?

Nors anūkės dar gyvai nemačiau, bet myliu jau ne ką mažiau negu sūnų Luką.

Ar Jus, jau seniai pasukusį politiko keliu, palaiko artimųjų ratas, ar kartais kyla ginčų, diskusijų ir nesutarimų su namiškiais?

Diskusijos vyksta nuolat, nes neišvengiamai miesto problemos persikelia ir į namus.

Ar daug neringiškių pažįstate asmeniškai?

Esam nedidelė bendruomenė ir mūsų ryšiai yra tikrai glaudūs.

Ar miesto mero įgaliojimai pakankami, kad būtų galima savarankiškai tvarkytis savo valdose?

Meras apskritai neturi jokių įgaliojimų, net miesto tarybos sprendimų laisvė yra suvaržyta. Tai ypač aktualu Neringoje, dėl kurios išskirtinumo esami varžomi čia veikiančių skirtingų institucijų ir jų veiklą reglamentuojančių teisės aktų nesuderinamumo.

Lietuvoje dažnai kalbama apie regionų savivaldos stiprinimą. Ar vadovavimo Neringai laikotarpiu pajutote teigiamų poslinkių?

Pastaraisiais metais jaučiame tik daugiau atsakomybių dėl savivaldai perduodamų funkcijų. Teigiamų pokyčių bent Neringoje, kol kas nepajutome.

Darius Jasaitis su žmona Kristina.

Dauguma Lietuvos savivaldybių ilgai laukė priimto Regionų plėtros įstatymo, tačiau tenka pripažinti, kad yra likę daug neatsakytų klausimų, be to, liko labai nedaug laiko įstatymo nuostatoms įgyvendinti.

Turiu pastebėti, kad įstatymo įgyvendinimas šalies savivaldybių biudžetams atsieis nemažai finansinių išlaidų.

Kuo dažniausiai skundžiasi neringiškiai?

Neringos gyventojai norėtų būti mažiau priklausomi nuo sezoniškumo ir orų. Taip pat, kad susisiekimas su žemynine dalimi būtų sklandus ir prognozuojamas, netrukdytų teikti kurortinių paslaugų.

Jūs už, ar prieš tiltą per Kuršių marias į Neringą?

Pirmiausia aš pasisakau už jungtį su Kuršių nerija. Jungtis - tunelis ar tiltas - ne tik spręstų įsisenėjusias susisiekimo problemas, automobilių spūstis, bet būtų ir aplinkai draugiškesnis sprendimas.

Kokių objektų labiausiai šiuo metu trūksta Neringai?

Objektų, kurie prisidėtų prie sezoniškumo problemų sprendimo - SPA bei viešbučių su reabilitacijos galimybėmis. Dėl Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plane numatomų ribojimų iššūkiu išlieka Jūros terapijos centro įkūrimas, viešbučio "Nidos banga", buvusio Žuvininkystės ūkio pastatų rekonstrukcija.

Kaip atsidūrėte politikoje?

Daug metų Neringos savivaldybės tarybos nariu buvo mano tėtis, o į politikos kelią pakvietė ilgametis Neringos meras gerbiamas Stasys Mikelis.

Kokios charakterio savybės būtinos politikui?

Įsiklausyti į savo darbdavį - rinkėją - ir jį išgirsti.

Koks Neringos mero pareigose realizuotas darbas, idėja, projektas, sumanymas sprendimas labiausiai džiugina?

Įgyvendinti Nidos uosto tvarkybos darbai - ne tik atstatytas projektinis uosto gylis, bet ir padvigubintas švartavimosi vietų skaičius.

Džiugina kai kurių objektų perėmimas į savivaldybės rankas, pavyzdžiui, Nidos švyturio, kurį šią vasarą atvėrėme visuomenei.

Neringos meras Darius Jasaitis (dešinėje) ir Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Filipas Žanto (Philippe Jeantaud).

Šiais metais pavyko pasiekti, kad Bulvikio rage esančiai infrastruktūrai butų suteiktas aerodromo statusas - neabejoju, kad Neringa taps populiaria aviacijos turizmo kryptimi.

Esate prasitaręs, kad pastarieji metai Neringai ypatingi?

Taip. Net keliais pradėtais įgyvendinti projektais - šiuo metu esame iššūkių kelyje, kuriam pasibaigus, tikiu, galėsime visi kartu pasidžiaugti puikiais ir labai reikalingais rezultatais.

Buvote televizijos laidos "Nepažintas meras" herojumi. Kaip neatpažįstamai perrengtam ir nugrimuotam Neringos merui sekėsi spręsti užduotis ir likti neatpažintam?

Tai tikrai buvo įdomi patirtis, tiesa, reikėjo labai stengtis, kad likčiau neatpažintas - esame maža ir glaudžiai bendraujanti bendruomenė. Tad likti neatpažintam ne visada pavyko. Tiesa, nustebino, kaip geranoriškai ir greitai neringiškiai pasirašo po įvairiausiais pasiūlymais. Filmuojant laidą neringiškių parašus po pasiūlymu į Parnidžio kopą įrengti funikulierių ar linų kelią rinkti tikrai nebuvo sunku.

Koks Jūsų hobis ir laisvalaikis?

Visi pomėgiai susiję su buvimu gamtoje, ypač tokioje apdovanotoje kaip Kuršių nerijos, o didžiausias - grybavimas.

Ar tikite zodiako ženklais, angelais sargais, talismanais?

Pasijaučiu nejaukiai, kuomet kelią perbėga juoda katė.

Ar mėgstate keliauti? Kur rekomenduotumėte būtinai apsilankyti ir kitiems?

Geriausias pasirinkimas visuomet išliks Neringa.

Su kokiu įžymiu žmogumi norėtumėte pabendrauti?

Džiaugiuosi, kad Neringos išskirtinumo, ypatingos intelektualinės atmosferos dėka turime galimybę būti arti įkvepiančių žmonių, su jais susitikti, bendrauti.

Vienas paskutiniųjų tokių susitikimų - Lino Kojalos knygos Nidoje pristatymas.

Jūsų mėgiamiausi muzikos kūriniai, muzikinės grupės, kompozitoriai?

Dainininkas ir kompozitorius Ovidijus Vyšniauskas.

Mėgstamiausias patiekalas?

Vėdarai ir keptos karšio pūslės.

Ar mokate gaminti maistą?

Moku, ir gaminimo procesas dažnai džiugina - svečius mėgstu vaišinti keptu karšiu, žvėriena, žuviene ar raudonais makaronais.

Kokia dovana Jus asmeniškai labiausiai nudžiugintų šiuo metu?

Didžiausia dovana visuomet bus sveiki, laimingi artimi žmonės. Ir, žinoma, išpildyti neringiškių lūkesčiai.

Kokia Neringa bus po 50 metų?

Stebint Kuršių marių krantų eroziją, besikeičiantį klimatą svarbus ir Neringos išlikimo klausimas su visomis ją lydinčiomis vertybėmis.

Didelių Neringai ir Kuršių nerijai pokyčių nereikia, tad norisi tikėti, kad ir po 50 metų didžiausia puošmena čia bus smėlio pustomos kopos, žalioji skraistė, išsaugotas nekilnojamasis kultūrinis paveldas, harmoningai išvystyta kurortinė infrastruktūra, dėl kurios būtų išspręstos sezoniškumo problemos, bei kurianti ir gyvybinga vietos bendruomenė.

Dosjė

Gimė 1973 m. lapkričio 3 d. Neringoje. 2004 m. baigė Klaipėdos universitetą, mokytojas. Nuo 2007 m. Neringos savivaldybės tarybos narys. Nuo 2013-ųjų - Neringos meras.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder