Diana Mačiūtė vaikystėje svajojo būti... gyvulių prižiūrėtoja

Diana Mačiūtė vaikystėje svajojo būti... gyvulių prižiūrėtoja

Turbūt kiekvienas iš mūsų pamena gražias vaikystės svajones ir įsivaizduojamą savo ateities profesiją. Berniukų svajonės liejosi nuo policininko, karininko, gydytojo iki lenktynininko ar net kosmonauto, o mergaitės užaugusios svajojo tapti kirpėjomis, pardavėjomis ar net grožio deivėmis.

Šįkart "Savaitės ekspreso" rubrikoje "Vaikystėje aš svajojau būti..." kalbiname daugkartinę Europos suaugusiųjų karatė kiokušin čempionų nugalėtoją ir prizininkę, pasaulio KWA čempionę ir karatė kiokušin prizininkę, Belgijos, Kroatijos ir daugelio kitų Europos šalių atvirų pirmenybių nugalėtoją Dianą Mačiūtę.

Ji ne tik yra tituluota sportininkė, bet ir pati ugdo jaunąją kartą Klaipėdos karatė kiokušin "Okinavos" sporto klube. Taip pat yra ir šio klubo prezidentė.

Išsitepė mazutu

"Kai paklausėte apie mano vaikystės svajones, teko susimąstyti. Iškart net negalėjau atsakyti, nes apie gydytojos, kepėjos, pardavėjos profesijas niekada nemąsčiau, - teigė D. Mačiūtė. - Ilgėliau pasukusi galvą, prisiminiau, kad buvau labai smalsi: norėjau viską žinoti ir išmėginti. Mama - konditorė, tad visada prašydavausi pas ją į darbą. Norėjau padėti lipdyti bandeles, tepti kremą ant tortų ar minkyti tešlą. Kitą dieną jau norėdavau kitos veiklos, tad prašydavau tėčio vestis pas save į darbą, į geležinkelio stotį. Ten žvalgydavausi po didžiulius traukinio vagonus, lįsdavome po stovinčiais traukiniais, tikrindavome stabdžių kaladėles. Mazutu išsitepusi, tačiau laiminga bendraudavau su dispečerinės darbuotojais. Pamenu, kad net kartu su tėčiu buvau naktinėje pamainoje, per naktį žaidėme domino. Tikra atrakcija nugalėti visus pamainoje dirbančius darbuotojus. Gal nuo tada ir prasidėjo noras siekti pergalių. Turėjau persilaužti per save, neužmigti, kad tėtis mane pasiimtų kartu į darbą", - šypsodamasi bemaž 30 metų senumo istoriją pasakojo tituluota karatistė.

Moka melžti karvę

D. Mačiūtė pamena, kad nuo vaikystės labai mylėjo gyvūnus.

Diana Mačiūtė darželio šventėje su mama. Asmeninio archyvo nuotr.

"Mažus ir didelius, gražius ir ne... Visus... Tempdavau juos į sandėliuką ir ten prižiūrėdavau", - teigė sportininkė.

Karatistė pamena ir smagią istoriją, kaip prasidėjo jos artimesnė pažintis su kaimu bei čia gyvenančiais gyvuliais.

"Turiu jaunesnį brolį. Visada jį turėdavau prižiūrėti, nuvesti ar parsivesti iš darželio... Taigi, užsibūdavau jo grupėje. Ten buvo labai gera auklėtoja, muzikos mokytoja. Ji mane vis pakalbindavo, leisdavo paskambinti pianinu, pagroti kanklėmis, pūsti skudučius ir panašiai. Man tai labai patiko. Pasak muzikos mokytojos, aš pasižymėjau gera klausa. Mano tėvas išmokė groti gitara. Jis jaunystėje buvo gitaristų grupės narys. Taigi, kartą brolio auklėtoja sugalvojo mane nusivežti į savo kaimą, kadangi aš labai mylėjau gyvūnus, o kaimo gyvulių nebuvau mačiusi. Mano visi seneliai buvo miestiečiai. Taigi, buvo labai įdomu pirmą kartą iš arti pamatyti karvę, arklį, kiaulę, vištą, gaidį, ožką...

Nuo pirmų dienų pan patiko būti tvarte, kur tiek daug gyvulių, juos prižiūrėti, šerti, prausti. Norėjau būti gyvulių prižiūrėtoja - fermere. Džiaugiausi, kad būdama miestietė, jau vaikystėje išmokau melžti karvę, rinkti vištų kiaušinius, grėbti šieną.

Be to, vis kažko naujo užsimanydavau, ieškodavau, kur ir kam reikia mano pagalbos", - vaikystės prisiminimus atgaivino D. Mačiūtė.

Bandė skirtingas sporto šakas

Dianos gyvenime karatė užima labai svarbų vaidmenį, tačiau šį kelią ji pasirinko ne iš karto.

"Nuo penkerių metukų lankiau šokių būrelį "Inkarėlis". Šokių pamokos vyko šalia namų. Labai patiko, nes buvau vedančioji šokėja. Deja, teko atsisveikinti su šokiais, kai man buvo septyneri. Tiesiog taip jau atsitiko, kad šokių grupės užsiėmimai persikėlė į kitą miesto dalį, o mane kasdien vežti į treniruotes nebuvo galimybių. Taigi šokėja tapti nepavyko", - su tam tikru kartėliu pasakojo D. Mačiūtė.

Tada ji bandė skirtingas sporto šakas.

"Lankiau treniruotes vadinamajame "Dinamo" baseine. Taip pat sekėsi puikiai. Išbandžiau ir gimnastiką Maksimo Gorkio mokykloje (buvusi 2-oji vidurinė). Jau nuo pirmos klasės aktyviai dalyvavau estafečių rungtyse "Drąsūs, stiprūs, vikrūs". Visada labai stengiausi, kad komanda, klasė ar asmeniškai pati pasiekčiau maksimalių rezultatų ir visi būtų laimingi. Tai ir išugdė mano sportinį charakterį", - aiškino tituluota Klaipėdos sportininkė.

Į karatė D. Mačiūtė pasuko prieš 28-erius metus.

Diana Mačiūtė karatė kiokušin pasaulyje yra puikiai žinoma. Apie jos profesionalumą byloja ir iškovoti pasaulio ir Europos čempionės titulai. Pufasfoto.lt nuotr.

"1992 metais mama sugalvojo, kad man, mažai mergaitei, reikia išmokti apsiginti ir nuvedė mane pas tuometinį trenerį Ričardą Baiką į karatė treniruotes. Oj, baisu buvo... Nenorėjau būti mušeika. Pamenu, iš pradžių, jei draugė neidavo į treniruotes, neateidavau ir aš, tiesiog stovėdavau kažkur prie pastato ir laukdavau. Nenorėdavau su berniukais stovėti poroje. Kitaip nei dabar, man dabar dar įdomiau kovoti su stipresniu varžovu", - šypsodamasi sakė viena tituluočiausių Klaipėdos karatisčių.

Pasak D. Mačiūtės, apie jos praleistas treniruotes mama visgi sužinojo ir už tai ji gavo pylos.

"Mėnesį ar du apgaudinėjau mamą, kad lankau karatė treniruotes ir man tai patinka. Visgi, anksčiau ar vėliau ateina laikas ir melas išlenda į dienos šviesą... Gavau velnių kaip reikiant, teko išlieti ir ašaras. Nuo tada supratau, kad man mama linki tik gero ir įsitraukiau į šį sportą kaip į gyvenimą. Nuo tada svajojau būti stipri, sveika ir nenugalima. Supratau, kad įmanoma daugiau nei mes matome ar tikime, kad galime. Ta svajonė yra išlikusi ir dabar - tobulėti ir nesustoti", - teigė atletė.

2014 ir 2015 metais D. Mačiūtė dienraščio "Vakarų ekspresas" skaitytojų buvo išrinkta populiariausia Klaipėdos miesto sportininke.

"Mano gyvenimo kredo: "Niekada nesustoti." Laiko, skirto sportui, treniruotėms, neskaičiuoju. Tiesiog visa tai atlieku iš širdies ir mėgaujuosi kiekviena akimirka. Man tai - malonumas", - kalbėjo ji.

"Kai ateinu į salę pas vaikus, pati grįžtu į vaikystę - esu tokia pati, kaip ir jie. Matyt, todėl mums sutarti puikiai sekasi, nes esame draugai, o ne trenerė ir auklėtiniai. Man didžiausias malonumas stebėti, kaip vaikai save pažįsta, tobulėja", - sakė Diana Mačiūtė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder