Kodėl aš myliu Klaipėdą?

Kodėl aš myliu Klaipėdą?

Rugpjūčio 1 dieną Klaipėdos miestas šventė savo 768-ąjį gimtadienį. Tad šį kartą uostamiesčio gyventojų klausėme, kodėl jie myli Klaipėdą ir kuo uostamiestis jiems yra brangus, svarbus ir ypatingas?

Vytas KARACIEJUS, fotografas


Man Klaipėda nėra gimtasis miestas, aš atvažiavau čia mokytis ir po studijų pasilikau. Pradėjau dirbti gražiame Jūrų muziejuje, tad tiek pripratau prie miesto ir pajūrio, kad be jo turbūt niekaip negalėčiau gyventi. Šiam miestui atidaviau visą savo gražiausią gyvenimo tarpsnį, čia sukūriau šeimą, čia yra visi mano draugai, darbai, o savo darbais aš visuomet gražinu Klaipėdą. Man tai be galo gražus miestas, o senamiestis yra mūsų gili ir plati istorija. Tikriausiai iš visų miestų man įdomiausia yra Klaipėdos istorija ir pats miestas.

Norėčiau Klaipėdai palinkėti, kad žmonės būtų truputį saugesni, tolerantiškesni vienas kitam ir norėčiau, kad miestas dar truputį pagražėtų, kad būtų mažiau transporto kamščių, kad greičiau būtų užbaigti gatvių remonto darbai. Kad būtų šviesiau, švariau ir sveikiau gyventi.

Skaistutė UŽKURATIENĖ, Būgnininkų orkestro vadovė


Klaipėda yra mano gimtasis miestas, nors jau esame išsikraustę iš čia, tačiau visuomet grįžtame ir atvažiuojame kaip į savą. Klaipėdoje gyvena mano tėvai, čia dirbu.

Kadangi dirbu švietimo sistemoje, norėtųsi, kad būtų daugiau dėmesio skiriama mokykloms. Esame muzikantai ir matome, kad Klaipėdoje yra daug kolektyvų, bet ne visada yra spėjama visiems kolektyvams skirti pakankamai dėmesio.

Norėčiau gimtadienio proga Klaipėdai palinkėti, kad ji nuolat gražėtų, kad jaunimas nepabėgtų, būtų daugiau darbo vietų, kad miestas nemažėtų, o nuolat augtų, plėstųsi ir didėtų.

Vidas BIZAUSKAS, Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos vadovas


Klaipėdą tikrai myliu, nes tai vienintelis Lietuvos miestas, turintis tiek daug vandens, o vanduo turi savų privalumų. Taip pat Klaipėdoje gyvena truputį kitokie žmonės, nei visoje Lietuvoje. Jie geresni, nuoširdesni, kitaip sakant, paprastesni.

Aišku norėtųsi, kad prie to vandens būtų daugiau priėjimo, turiu mintyje Kuršių marias, kad miesto valdžia daugiau dėmesio skirtų Klaipėdos senamiesčiui, nes jis yra labai labai mažas ir be galo apleistas. O jei situacija būtų pakeista, apskritai labai daug kas pasikeistų ir tuomet Klaipėda būtų dar patrauklesnis miestas. Jam tiesiog reikia daugiau dėmesio, rūpesčio ir meilės, o jau tuomet miestas atrodytų jaukus ir labai gražus. Aš manau, kad šiuo metu Klaipėdai tiesiog pritrūko meilės.

Greitai ateis rinkimai, keisis valdžia, tad palinkėsiu Klaipėdai, kad pasikeitusi valdžia matytų miesto potencialą ir padėtų miestui gražėti ir tobulėti, o visa kita ateis su laiku.

Virginija KOCHANSKYTĖ, aktorė


Čia yra mano namai, čia mano vyras, čia skleidžiasi mūsų kūryba. Čia jaučiuosi reikalinga ir Klaipėdos dramos teatrui, ir bibliotekoms. Čia jaučiuosi kaip savo namuose ir, be jokios abejonės, tas jausmas yra abipusis, o kuriančiam žmogui tai yra ypatingai svarbu. Klaipėdoje aš galiu realizuoti savo sumanymus, idėjas, svajones, tarp savo miesto žmonių sulaukiu palaikymo, o bendra kūrybinė bičiulystė meno žmonėms jų gyvenimą ir daro labiausiai prasmingą.

Iš pat pradžių pagalvojau, kad tikriausiai daugelis pirmiausia paminėtų jūrą, tačiau man tai nėra lemiamas dalykas, kodėl myliu Klaipėdą. Aišku labai nuostabu, jei žmonės šioje stichijoje, kuri yra šalia mūsų, randa atgaivą, stiprybę, išminties ir palaimos būti šalia, tai aš to neatmetu. Man jūra visuomet patiko. Kadangi esu kaunietė, mama nuo pat vaikystės veždavosi mane į Palangą, į Nidą ir ta laimė žvelgti į horizontą, mintimis nuklysti į savo svajones, yra svarbi. Bet man nėra lemiamas dalykas mylėti vietą. Man vis tik be galo svarbu yra žmonės. Vienas iš nuostabiausių dalykų mano gyvenime yra puikūs, nuostabūs ir kūrybingi žmonės šalia, dėl ko ir myliu Klaipėdą.

Palinkėčiau Klaipėdai kūrybinės ugnelės, suvokimo ir atsakomybės renkant ir galvojant apie rinkimus bei valdžios žmones. Reikėtų galvoti, kas gi tie pašauktieji, talentai, turintys gabumų? Palinkėčiau atskirti grūdus nuo pelų ir būti atsakingesniems.

Dalia KUŽMARSKYTĖ, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė


Be abejo, Klaipėdą myliu, mano tėvai čia gimė, aš gimiau joje, čia augau, gyvenau, tik į mokslus išvažiavau, bet kaip aš galiu jos nemylėti? Aišku, klaipėdiečiams jūra yra antroje vietoje, bet galiu pasakyti, kad kaip myli savo tėvus, taip myli ir gimtąjį miestą, net negaliu pasakyti, kas Klaipėdoje man yra brangiausia. Myliu ją dėl to, kad tai mano miestas.

Norėčiau, kad klaipėdiečiai sulauktų daugiau pagarbos iš miesto valdžios, nes dabar jos sulaukia tik svetimi, atvykusieji. Bet vis vien tai yra mano miestas ir man nesvarbu, kas jame kartais būna nelabai gerai, vis viena jį myliu.

Linkiu Klaipėdai tobulinti savo žmones, kad jie tobulintų Klaipėdą. Tegul išlieka ji tokia kokia yra, nes ji išskirtinė, skiriasi nuo kitų miestų savo dvasia.

Darius ŽVIRBLIS, dainų autorius ir atlikėjas


Klaipėdą myliu, nes tai yra mano gimtasis miestas. Šiuo metu negyvenu joje, bet čia prabėgo visa mano jaunystė, visos meilės istorijos ir apskritai tik išvažiavęs supratau Klaipėdos reikšmę savo gyvenime. Tik tuomet pamačiau jos vaizdą, kaip ji atrodo bendrame kitų Lietuvos miestų kontekste, buvau nustebintas ir tuomet dar labiau ją pamilau. Visi mano draugai Klaipėdoje ir išvažiavęs kitų tokių draugų nesusiradau, tad visas tas emocinis bagažas yra likęs čia, Klaipėdoje.

Aš kartais mėgstu Klaipėdą palyginti su Vilniumi ir lyginant ji atrodo tokia tingi, bet iš tikrųjų tuo pačiu ir be galo laisva, bet neskubanti ir emociškai labai plati, joje galima ir gerąja prasme paskęsti.

Man atrodo, kad Klaipėdai labai svarbu yra neprarasti savo veido, pritraukti kaip tik įmanoma daugiau buvusių klaipėdiečių atgal, nes tik jie jaučia ir žino, kas yra Klaipėda. Man norėtųsi, kad Klaipėda gyvuotų toliau, bet ir laikytųsi savo tradicijų ir gilintų savo įvaizdį kaip ypatingo miesto.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder