Mados vizionierė: "Pirkti padėvėtus drabužius man yra normalu"

Mados vizionierė: "Pirkti padėvėtus drabužius man yra normalu"

Nors mados vizionierė ir tendencijų prognozuotoja Viktoria Dias dirba su ne vienu pasaulinio lygio prekiniu ženklu, tačiau dizainerių drabužių savo spintoje neturi itin daug. Tendencijų prognozuotoja ne tik pasisako už tvarią madą, bet ir aprangą perka iš padėvėtų drabužių parduotuvių.

V. Dias turi sukaupusi net 18 metų patirtį laisvalaikio industrijos srityje. Ji dirba ne tik su didžiaisiais prekės ženklais, bet ir su tik pradedančiais veikti verslais. Ji taip pat analizuoja globalius reiškinius madoje, kaip ir kokią įtaką mados industrijai daro socialiniai tinklai ir kaip tai paveikia pirkėją ar tiekėjo ir pardavėjo santykius.

Kaip atsidūrėte mados pasaulyje ir kodėl pasirinkote būtent šį kelią?

Aš esu tekstilės inžinierė. Man tekstilė yra tarsi šeima. Visada juokauju, kad gimiau tarp tekstilės rulonų. Kai baigiau bakalauro studijas, man buvo 23 metai ir techninė pusė tuomet buvo truputį nuobodoka. Aišku, šiandien labai džiaugiuosi savo pasirinkimu ir be galo dėkoju visiems žmonėms, kurie padėjo to pasiekti. Visas tuomet įgytas žinias šiandien naudoju kiekvieną dieną. Tačiau tada norėjau studijuoti ir rinkodarą. Tai buvo nauja studijų programa - mados rinkodara. Mokėmės apie grožį, maistą ir madą. Studijų metu gavau visą žinių paketą. Tai padėjo suprasti ir pamatyti tekstilę visai kitu kampu. Studijos taip pat davė ir supratimą apie patį procesą, pradedant nuo medžiagos audimo iki jau baigto produkto, kabančio parduotuvės vitrinose.

Kodėl nusprendėte gilintis į mados tendencijų prognozavimo sritį?

Jau 18 metų esu šiame versle ir be galo džiaugiuosi. Dar nebuvo nė vienos dienos, kad sakyčiau, jog tai ne man. Tai yra industrija, kurioje neužtenka vieną kartą išmokti, ir viskas. Ne, mes mokomės kiekvieną dieną, kas dvejus trejus metus vis studijuoju magistro programas, nes mados ir tekstilės industrija yra kaip gyvas organizmas, kuris nuolat auga ir keičiasi. Dėl to, žinoma, tik dar įdomiau dirbti, nes kartu su šia industrija augi ir tu.

Tekstilės industrijos procesai yra labai specifiški ir ilgai trunkantys, tad prekės ženklai turi laiku pateikti užsakymus. Tendencijų prognozavimas skirtas tam, kad tinkamu laiku pristatytum tinkamą produktą, o pats procesas yra be galo įdomus.

Kaip jūs vertinate tvarią madą?

Tvarios mados tema man nuo pat mažų dienų buvo labai aktuali ir svarbi. Mano tėvai visada palaikė tvarią madą ir tai man iki šių dienų išliko kaip vertybė. Pirkti iš padėvėtų drabužių parduotuvių buvo tėvų praktika. Mano šeima yra tikrai didelė, tad būdavo ir taip, kad drabužius paveldėdavau iš vyresnių pusseserių. Iki šiol pirkti aprangą padėvėtų drabužių parduotuvėse man yra normalu ir tikrai ne gėda.

Ten taip pat galima rasti ir garsių dizainerių prekinių ženklų drabužių. Visada raginu žmones įsigyti ir jau naudotos tekstilės, nuo drabužių iki namų tekstilės daiktų.

Yra svarbu suprasti, jog naudota, tai nereiškia, kad bloga, naudota tai nėra purvina ar nehigieniška.


ĮVAIZDIS. Socialiniai tinklai suteikė galimybę modeliu tapti kiekvienam.

Naudoti daiktai ar drabužiai turi savo istorijas ir tas prekes įsigyti ir padovanoti joms dar vieną gyvenimą yra gerai. Aišku, kad tai reikalauja daug laiko, o pagrindinis dalykas - suprasti, ar tau to daikto reikia iš tikrųjų.

Esate mados tendencijų prognozuotoja. Kokią įtaką madai daro socialiniai tinklai?

Socialiniai tinklai suteikė galimybę visiems tapti modeliais. Net ir šiandien patiriame tai, kad organizuojant renginius mums nebereikia kviesti televizijos, mes galime kelių mygtukų paspaudimu įjungti live transliaciją, tad realiai kiekvienas žmogus dabar tapo kanalu. Kiekvienas turi galimybę rinktis, ar naudotis ir kaip naudotis socialiniais tinklais. Mes turime visus įrankius, kaip per socialinius tinklus tapti žinomam ar populiariam. Ir ta galimybė mums duoda savarankiškumą, duoda jėgą ir žinojimą, kad bet kas gali tapti ar būti modeliu.

Socialiniai tinklai yra platforma, prie kurios mes labai greitai pripratome, be galo greitai radome ir išmokome panaudoti jų teikiamą naudą. Socialiniai tinklai mums suteikia galimybę bendrauti su pasauliu, išreikšti save. Žmonės nori pasisakyti, pasirodyti. Mūsų viduje tikriausiai gyvena narcizas. Vieni daugiau narcizai, kiti mažiau, bet mes visi norime pasirodyti kokie esame geri.

Kalbate apie socialinių tinklų naudą. Kokias dar galimybes jie mums suteikia?

Socialiniai tinklai mums atveria begales galimybių, yra netgi įrodymas, kaip viena politinė jėga, strategiškai naudodama tik reklamą socialiniuose tinkluose, laimėjo rinkimus. Turime suprasti, kad socialiniai tinklai, strategiškai juos naudojant, valdant turinį ir teisingai suformuojant siunčiamą žinutę, turi didžiulę įtaką. Tai įrankis, kuris nieko nekainuoja.

Prekiniams ženklams tai yra raktas susisiekti su auditorija. Mados industrija yra be galo platus tinklas, bet tekstilės ir mados pasaulyje yra daug rankų, kurios prisiliečia prie produkto iki jam pasiekiant parduotuvės vitriną. O socialiniai tinklai leidžia visų šių rankų ir tarpininkavimo atsisakyti, nes jie ir patys gali susisiekti su pirkėju, pasakyti, ką ir kaip gamina, kokia jo kaina, vertybės, naudojamos medžiagos. Šitas fenomenas yra nuostabus, nes labai smarkiai keis mados ir interjero verslo struktūras.

TVARI MADA. padėvėtų drabužių parduotuvėse galima rasti ir garsių dizainerių prekinių ženklų rūbų.

Norėdami išgyventi, prekės ženklai turi prisitaikyti prie kintančių aplinkos veiksnių ir priimti holistinį požiūrį į produkto kūrimo ir jo pateikimo vartotojui procesus. Per ateinančius 5 metus kainos ir produkto kategorijos turėtų būti iš naujo peržiūrėtos tam, kad patenkintų naujus kliento poreikius. Anksčiau rinkodaros biudžetai būdavo daug didesni nei tyrimų ar analizės. Tai rodo, jog pagrindinė daugelio verslų vizija buvo "mums reikia parduoti kuo daugiau ir už kuo aukštesnę kainą". Tokiu būdu buvo prarandamas ryšys su klientu, o parduotuvės ir žiniasklaidos portalai ir toliau buvo teršiami nereikšmingais ir neišmaniais produktais.

Ar COVID-19 pandemija turės įtakos mados industrijai?

Kompanijos priprato pasikliauti vien savo galimybe parduoti prekę ar paslaugą, dažniausiai pagrįsta agresyviomis mados reklamomis ir klišėmis apie pirkėjus. COVID-19 viruso atsiradimas privertė didžiuosius mados verslus susidurti su tiesa - jie mažai žino apie vartotojų realius žmogiškuosius poreikius. Net gerai žinomi grožio ir mados pardavėjai patyrė didelių nuostolių, nebežino, kaip ir kuo prekiauti. Unikalūs prekės ženklai, smulkesni pardavėjai susidūrė su šiek tiek palankesne situacija, nes jie visuomet buvo šalia savo kliento. Industrija dar prieš pandemiją buvo kritikuojama kaip "žlunganti". Bandydami tolydžiai didinti pardavimą, dizaineriai pristatydavo kolekciją po kolekcijos, masiškai didino gamybą, tuo pat metu nepaprastai mažindami prekių kainas akcijomis, aukodami produkto kokybę ir viso proceso tvarumą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder