Spalvingi paukščiai - pasveikinimas atvykusiems į Klaipėdą
Spalvingi paukščiai - pasveikinimas atvykusiems į Klaipėdą

"Šis darbas pranoko ir mūsų pačių lūkesčius", - džiaugiasi Klaipėdos hostelio savininkai Jurgita ir Martynas Jurkšiai. Netoli Klaipėdos autobusų stoties esantis hostelio pastatas pastarosiomis savaitėmis tapo kone miesto įžymybe.

Žmonės būriais traukia pasigrožėti ir nufotografuoti ant pastato nupieštų įspūdingų paukščių.

"Tikrai nesitikėjome, kad šis sumanymas sulauks tiek dėmesio. Tiesiog norėjome pagyvinti rajoną, kuriame įsikūręs mūsų hostelis. Žinote, įprasta, kad prie stoties esantys rajonai neturi geros reputacijos, tad vis sukome galvas, kaip padaryti, kad čia būtų jaukiau, kad žmonės išlipę autobusų stotyje nusišypsotų, matytų, kad jie yra laukiami Klaipėdoje", - pasakojo hostelio savininkė J. Jurkšienė.

Kadangi daugiausia hostelio klientų - jauni žmonės, jo savininkai svarstė, kaip būtų galima papuošti pastatą šiuolaikiškai ir jaunatviškai. Taip juos keliai suvedė su žinomu uostamiesčio menininku Edvardu Šepučiu.

"Sykiu išgvildenome idėją, kad geriausiai mūsų veiklą ir koncepciją atspindės margaspalviai paukščiai, nes jie asocijuojasi su kelionėmis ir tarsi patvirtina, kad mūsų hostelyje laukiami visi svečiai, tokie pat įvairiaspalviai, kaip ir paukščiai, nesvarbu, kokia jų rasė, kultūra", - kalbėjo hostelio savininkė.

Tiesa tam, kad idėja virstų kūnu, prireikė net 1,5 metų. Tiek laiko reikėjo tvarkyti biurokratinius formalumus.

"Reikėjo sutvarkyti nemažai formalumų, gauti kultūros paveldo specialistų pritarimą, nes pastatas yra kultūros paveldo zonoje..." - pasakojo savininkė.

Tačiau bet kokie vargai ir išlaidos užsimiršo, kai darbas buvo baigtas.

"Dar planuojame pastatą apšviesti, kad šiais gražuoliais žmonės galėtų pasidžiaugti ir tamsiuoju paros metu", - žadėjo J. Jurkšienė.

Sidebar placeholder