0:6 - eilinė Lietuvos futbolo rinktinės gėda Portugalijoje

2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos B grupės rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 0:6 (0:2) rimčiau nepasipriešino Portugalijos komandai.

Portugalijos futbolininkai dominavo aikštėje nuo pat susitikimo pradžios ir lietuviams nepavyko užmegzti net mažiausios intrigos.

Jau 7-ąją min. buvo paskirtas 11 m baudinys į lietuvių vartus, kurį realizavo portugalų žvaigždė Cristiano. Ronaldo. 22-ąją min. jis pasižymėjo dar sykį. Iki pertraukos daugiau pasižymėti šeimininkams nepavyko.

Antrajame kėlinyje portugalai rengė vieną ataką po kitos ir ėmė didinti pranašumą. 52-ąją min. įvartį pelnė Pizzi, 56-ąją – Goncalo Paciencia, 63-iąją – Bernardo Silva, o 65-ąją trečią sykį tiksliai smūgiavo C. Ronaldo.

Portugalai iš viso šiose rungtynėse atliko 34 smūgius į vartus, o lietuviai – vos du.

Rezultatyviausias visų laikų Europos čempionato atrankos varžybų futbolininkas C. Ronaldo iš viso Portugalijos rinktinei per karjerą yra pelnęs net 98 įvarčius.

Tai buvo paskutinės lietuvių rungtynės šiame atrankos cikle. Su 1 tašku lietuviai grupėje liko paskutiniai – penkti.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Vilniuje rugsėjo mėnesį Portugalijos futbolininkai šventė pergalę 5:1.

Sekmadienį Portugalijos rinktinė išvykoje susitiks su Liuksemburgu. Tuo tarpu lietuviai Vilniuje sužais draugiškas rungtynes su Naująja Zelandija.