Artūro Gudaičio karjera senelio ir pirmojo trenerio akimis

Artūro Gudaičio karjera senelio ir pirmojo trenerio akimis

22 metų 208 cm ūgio klaipėdiečiui Artūrui Gudaičiui sužibo viltis įgyvendinti daugelio krepšininkų svajonę - rungtyniauti pajėgiausioje pasaulio krepšinio lygoje - NBA. Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį vidurio puolėjas buvo pasirinktas NBA naujokų biržoje 47-uoju šaukimu.

Klaipėdietį pakvietė "Philadelphia 76ers" klubas.

Šaukimas antrajame rate negarantuoja NBA kontrakto, todėl neatmetama galimybė, kad "Philadelphia 76ers" klubas leis A. Gudaičiui artimiausius metus pasilikti tobulėti Europoje.

Išskirtinio darbštumo

A. Gudaitis krepšininko karjerą pradėjo Klaipėdoje, Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje.

"Artūrą į treniruotes atvedė tėtis, kai jam buvo maždaug 10 metų. Iš pradžių jis ūgiu ir savo gabumais iš bendraamžių neišsiskyrė, tačiau kai jam sukako 15-16 metų, tada ženkliai patobulėjo. Tai protingas, išskirtinio darbštumo žmogus. Tiesa, iš pradžių jis nebuvo toks darbštus, tačiau kai pajuto, kad gali kažko pasiekti, tada ėmė dirbti tiesiog fanatiškai", - "Vakarų ekspresui" sakė pirmasis A. Gudaičio treneris Virgilijus Zakrys.

Anot krepšinio specialisto, žinia apie jo auklėtinio A. Gudaičio sėkmę NBA naujokų biržoje suteikė džiugių emocijų.

"Malonu, kai ugdytinis pasiekia aukštumų, tačiau aš manau, kad Artūrui dar sezoną ar du reikėtų parungtyniauti Europoje. Jis dar jaunas, tad dar didesniam progresui reikia žaidybinio laiko. Kita vertus, nieko negali žinoti, gal Artūras ir NBA išsiveržtų lyg uraganas. Linkiu jam kuo didžiausios sėkmės", - kalbėjo Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje dirbantis treneris V. Zakrys.

Jis iki šiol tiek su Artūro tėčiu, tiek su pačiu krepšininku palaiko artimus ryšius.

"Ir pasikalbame telefonu ir susitinkame. Artūras - nuoširdus ir talentingas sportininkas", - aiškino treneris.

NBA domina trečias klaipėdietis

Jam antrino ir Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos direktorius Stasys Kaupys.

"Nesinorėtų, kad toks talentas NBA sėdėtų ant suolo ir karjera būtų prislopinta. Manau, kad jam dar metus ar dvejus reikėtų žaisti kokiame nors rimtame Europos krepšinio klube. Juk mūsų mokyklos auklėtiniui Arvydui Macijauskui buvo atsivėrusios durys į NBA, tačiau kas iš to? Daugiausiai laiko jis praleisdavo ant suolo... Dar vienas mūsų mokyklos auklėtinis Eurelijus Žukauskas 1995 metais NBA naujokų biržoje buvo pašauktas 54-uoju šaukimu", - kalbėjo S. Kaupys.

A. Gudaitis 2010-2011 metais rungtyniavo Klaipėdos LCC (RKL) ekipoje, 2011-2012 metais gynė Gargždų "Gargždų-Bremenos" ir Klaipėdos "Naftos-Universiteto" (NKL) ekipų garbę, tačiau vėliau jo keliai pasuko į Kauną - 2012-2013 metais atstovavo Kauno "Žalgirio" dublerių (NKL) ekipai, nuo 2013 metų rungtyniauja "Žalgirio" vyrų komandoje.

A. Gudaitis su Kauno "Žalgiriu" tapo Lietuvos čempionu. Aukštaūgis Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) žaisdavo po 15,4 min., pelnydavo po 6,5 taško ir atkovojo po 4 kamuolius. Eurolygoje lietuvis žaisdavo po 17,7 min., pelnydavo po 10 taškų ir atkovojo po 5,4 kamuolio.

"Artūras gali ne tik dominuoti po krepšiu, bet ir taikliai mesti nuo tritaškio linijos. Jo metimas - puikus. Man keista, kad "Žalgirio" treneriai to neišnaudojo", - teigė V. Zakrys.

Sportininkų dinastija

Artūro senelis Jonas Gudaitis sakė, jog labiau norėtų, kad anūkas žaistų Lietuvoje.

"Aš esu Lietuvos patriotas ir manęs iš gimtosios šalies niekas neišvežtų, tačiau dabartinis jaunimas yra kitoks - drąsesnis ir labiau linkęs veltis į avantiūras. Kiekvienas žmogus renkasi tai, kas jam geriausia. Svarbu, kad anūkas tobulėtų ir kiltų krepšinio karjeros laiptais", - pabrėžė krepšininko senelis.

Tiek jis, tiek krepšininko tėtis (taip pat vardu Artūras) - Lietuvos graikų-romėnų imtynių čempionai, Baltijos šalių, tarptautinių turnyrų nugalėtojai.

"Mūsų šeimoje sportas, ištvermė, drausmė, dienos režimas buvo skiepijami nuo vaikystės. Ir Artūrą buvau nuvedęs į imtynių treniruotes, tačiau tai jo neužkabino, jis mieliau žaidė krepšinį", - prisiminė Jonas Gudaitis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder