"Atlantas" ir "Palanga" sezonui ruošis uostamiestyje

"Atlantas" ir "Palanga" sezonui ruošis uostamiestyje

Šiemet Lietuvos futbolo A lygos čempionate dalyvaus net du Klaipėdos apskrities futbolo federacijai priklausantys klubai - uostamiesčio "Atlantas" ir šių varžybų debiutantė "Palanga".

Abi mūsų krašto ekipos čempionatui, prasidėsiančiam vasario 24-25 dienomis, ruošis Klaipėdoje.

Pirmieji ruoštis naujajam sezonui pradėjo "Palangos" futbolininkai. Jie į treniruočių procesą kibo sausio ketvirtąją. Beje, palangiškiai Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėje sezono pradžioje žais ir A lygos rungtynes.

"Palangos" treneris Valdas Trakys "Vakarų ekspresui" sakė, kad jo klubas jau yra numatęs sužaisti trejas kontrolines rungtynes - sausio 10 d. Latvijoje su "Liepaja", sausio 16 d. Marijampolėje su "Sūduva" ir sausio 20 d. Klaipėdoje su "Kauno Žalgiriu".

"Atlanto" futbolininkai ruoštis pirmenybėms pradėjo pirmadienį. Klubą iš karto užgriuvo didelių permainų lavina. Praėjusį penktadienį išsiskyrė klubo ir vyriausiojo trenerio Igorio Pankratjevo keliai. Nuo praėjusių metų vasaros "Atlantą" treniravęs strategas, sugrįžęs iš Amerikos, kur atostogavo pas dukrą, sulaukė netikėtos žinios - buvo priverstas pasitraukti iš pareigų. Pakalbintas jis "Vakarų ekspresui" sakė: "Su klubo generaliniu direktoriumi Vaciu Lekevičiumi radome kompromisą ir išsiskyrėme abipusiu sutarimu. Aišku, jei būčiau žinojęs, kad taip susiklostys aplinkybės, būčiau ilgiau svečiavęsis už Atlanto. Toks jau yra trenerių gyvenimas..."

PAKYLĖJO. Jūratė Galdikaitė "Atlante" eina aukštas pareigas.

Nemalonių žinių iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komiteto sulaukė ir pats V. Lekevičius. Jau rašėme, kad šis komitetas dėl dezinformacijos apie galimai parduotas rungtynes jam uždraudė šešis mėnesius dalyvauti klubo veikloje. Beje, "Atlanto" klubo vadovo diskvalifikacija susidės iš dviejų etapų - trijų mėnesių "griežto režimo" ir trijų mėnesių sąlyginės bausmės.

Kol V. Lekevičius bus "tremtyje", jo pareigas eis klubo rinkodaros vadovė Jūratė Galdikaitė. Jai ypač nelengvas bus šis laikotarpis, nes teks sudaryti nemažai sutarčių su esamais bei būsimais atlantiečiais.

Komandą komplektuoti patikėta treneriui Algimantui Briauniui. Jam treniruočių procese talkins į klubą vėl sugrįžęs Vladimiras Tunkinas bei pernai su "Atlanto" antrąja komanda dirbęs Donatas Navikas.

Į peržiūrą pirmadienį atvyko trisdešimt vienerių puolėjas iš Ukrainos bei trisdešimt septynerių vartininkas Pavelas Doroševas iš Latvijos. Klubo vadovybė beveik neabejoja, kad su šiuo latviu bus pasirašytas kontraktas. Jis dirbs ir vartininkų treneriu. Artimiausiomis dienomis į "Atlantą" atvyks dar du patyrę latviai - savo šalies nacionalinės rinktinės žaidėjai. Vakar prie komandos treniruočių prisijungė Dmitrijus Mazalevskis ir Donatas Kazlauskas.

"Atlanto" klubas jau paskelbė trejų kontrolinių rungtynių datas. Atlantiečiai sausio 20 d. Marijampolėje varžysis su lenkų "Wigry" ekipa, vasario 3 d. - Klaipėdoje su Latvijos "Jelgava" ir vasario 10 d. - su Lietuvos jaunių (U-19) rinktine. Dar kelių kontrolinių rungtynių varžovai yra derinami.

Šių metų futbolo sezonas Lietuvoje prasidės vasario 17 dieną rungtynėmis dėl supertaurės. Jose susitiks šalies čempionė Marijampolės "Sūduva" ir LFF taurės laimėtojas Kauno "Stumbras".

Dar gruodžio mėnesį A lygos klubai išsitraukė eiliškumo numerius, pagal kuriuos naudojant vadinamąją Bergerio sistemą sudaromas čempionato tvarkaraštis. Pirmuosius du turus "Atlanto" futbolininkai turėtų žaisti išvykose su "Trakais" ir "Jonava", o "Palanga" per pirmąsias dvejas rungtynes Klaipėdoje turėtų varžytis su "Jonava" ir "Sūduva".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder