Baidarininkai laukia fortūnos šypsnio
Baidarininkai laukia fortūnos šypsnio

Edvinas Ramanauskas pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate savo jėgas išbandys dvejose rungtyse. 32-ejų sportininkas 200 m varžybose sės į dvivietę, o 500 m distancijoje startuos keturvietėje baidarėje. Tiesa, šį kartą dvivietę jis irkluos ne su buvusiu porininku 32-ejų Aurimu Lanku, o su 28-erių Ignu Navakausku. „Manau, bus smagu“, - „Vakaro žinioms“ sakė E.Ramanauskas 

Arčiau širdies sprintas

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkas E.Ramanauskas su 2015 ir 2016 m. Europos čempionatų prizininku vienviečių varžybose I.Navakausku kartu turėjo dar tik vieną rimtą startą. Naujai suformuota dvivietė baidarė triumfavo Trakuose vykusiame Lietuvos čempionate. Tuomet distanciją per 31,68 sek. įveikę nugalėtojai 1,12 sek. aplenkė antroje vietoje likusią brolių Mindaugo ir Simono Maldonių irkluojamą dvivietę.

„Ne vienus metus jau bandome naujas įgulas. Treniruočių metu irkluojame su kuo daugiau partnerių. Taigi naujai suformuota dvivietė nebuvo kažkokia naujovė, - kalbėjo E.Ramanauskas. - Prieš kelerius metus su Ignu startavome komercinėse varžybose Rusijoje, tačiau ten buvo daugiau „pasižaidimas“, negu rimtas startas. Pirmos rimtos varžybos buvo Lietuvos čempionatas. O dabar iškart kartu vyksime į patį rimčiausią, svarbiausią ir sunkiausią startą - planetos pirmenybes. Aišku, to susiderinimo šalies pirmenybėse dar trūko, buvo techninių klaidelių startuojant. Tačiau iki pasaulio čempionato dar turime porą savaičių, viskas turėtų būti neblogai. Manau, bus smagu.“

O keturvietėje baidarėje E.Ramanausko komandą dar sudarys A.Lankas, M. ir S.Maldoniai. Pernai tokios pat sudėties ketvertas pasaulio čempionate užėmė devintąją vietą.

„Nematau problemos, kad teks startuoti dvejose rungtyse. Varžybų grafikas tai leidžia. Pirmiausia su dviviete lauks sprintas. Tai nėra ta rungtis, kuri gali labai išsekinti. Tiesiog reikės didelės koncentracijos ir susikaupimo, kad nepadarytume klaidų. O paskui startuosime su baidare keturviete. Ten jėgų reikia daug, reikia ištvermės. Tačiau viskas suderinama. Ne pirmas kartas“, - atviravo olimpinis prizininkas.

Pasak E.Ramanausko, minimalūs tikslai pasaulio čempionate - patekti į finalus, tarp devynių geriausiųjų. O ten jau bus galima pakovoti ir pagalvoti apie medalius.

„Sunku kažką prognozuoti, mūsų sporto šaka yra sunkiai nuspėjama. Kas mažiau padaro klaidų, kas tą dieną būna „šviežiausias“ ir labiausiai nusiteikęs, tas gali viską. Juk 2016 m. olimpinėse žaidynėse niekas mūsų su Aurimu nelaikė favoritais, bet įrodėme, kad gali būti ir paskutinis, kuris patenka į finalą, bet ten jau gali nužygiuoti ir iki geriausiųjų trejetuko. Turime gerą trenerį, kuris sudaręs planą, kaip pasiekti tą aukščiausią sportinės formos piką būtent pasaulio čempionatui. Manau, tai pavyks padaryti, pernai pavyko. Nors tuomet pasiruošimo buvo nedaug, keturviete baidare patekome į finalą. Nors nė vienas iš mūsų vėlgi to nesitikėjo. Manau, ir šiemet pavyks“, - pridūrė E.Ramanauskas.

Baidarininkas pripažino, kad jam širdžiai artimesnis yra sprintas - 200 m. O nuo sprinto pereiti prie vidutinių nuotolių nėra taip paprasta, mat 500 m distancijai reikia kitaip ruoštis.

„Taigi, šiai dienai daugiau esu sprinteris nei vidutinių atkarpų baidarininkas. Nors iki Tokijo olimpinių žaidynių dar dveji metai. Aišku, pirmiausia dar reikia ten patekti, tačiau, jei pateksime, ten viskas bus gerai“, - sakė E.Ramanauskas.

Europos čempionate šiemet keturvietė baidarė užėmė 13-ąją poziciją. Pasak E.Ramanausko, šis startas mūsų ketvertui susiklostė nesėkmingai.

„Žvelgiant į sezoną, buvo problemų ir su sveikata, tai ne visada pavykdavo rodyti savo tikrąją formą, - teigė baidarininkas. - Burtai lėmė, kad irklavome labai nepalankiame galiniame takelyje Senojo žemyno pirmenybėse, kur pūtė stiprus šoninis vėjas. Taigi rezultatas buvo nekoks. Tikrai galėjome būti per kokias šešias pozicijas aukščiau. Sporte svarbus faktorius yra sėkmė. Tai nėra plaukimas ar lengvoji atletika, kur varžybos, pavyzdžiui, vyksta po stogu ir visiems vienodos sąlygos. Pas mus vėjas papūsti gali ir iš vienos, ir iš kitos pusės. Taip vieni turi pranašumą, o kitiems šansai stipriai sumažėja. Nepasisekė Europos čempionate, tikimės, kad fortūna atsisuks pasaulio čempionate.“

Laukia išbandymas

Pats I.Navakauskas pripažino, kad bus šiek tiek keista irkluoti dvivietę baidarę, nes yra įpratęs prie vienvietės.

„Iš tiesų pasiruošimas pasaulio čempionatui vyksta labai gerai, visa rinktinė treniruojasi Trakuose. Man reikia priprasti prie dvivietės. Juk čia dirba ne vienas irkluotojas, reikia dirbti su partneriu. Bus neįprasta, lauks rimtas iššūkis, bet, manau, bus gerai ir įdomu. Su dviviete valtimi lengviau įveikti distanciją. Taigi man bus lengviau, nes įprastai pabaigoje dažniausiai pritrūkstu jėgų. Irkluojant dvivietę viskas vyks daug greičiau, nebus pabaigoje tokio didelio lūžio kaip vienvietėje“, - vylėsi I.Navakauskas.

Baidarininko teigimu, jam asmeniškai vis tiek vienvietė baidarė mielesnė.

„Tačiau kartais tenka pasirinkti ir kitas distancijas, kitas valtis. Juk Artūras Seja dabar yra labai stiprus, vienviečių baidarių varžybose Lietuvos čempionate šiais metais buvau nepajėgus su juo kovoti. Taigi teko iš vienvietės persėsti į dvivietę baidarę“, - pridūrė I.Navakauskas.

Primename, kad šalies pirmenybėse titulą apgynęs A.Seja 200 m distanciją įveikė per 33,86 sek. A.Seja 1 sek. aplenkė antroje vietoje likusį praėjusių metų pasaulio vicečempioną latvį Aleksejų Rumiancevą. Trečią vietą užėmė I.Navakauskas, nugalėtojui pralaimėjęs 1,01 sek.

„Toks Artūro pasirodymas nenustebino. Jis visą laiką buvos stiprus. Dominuoja, rodo aukštus rezultatus per treniruotes. Kažkada aš irgi buvau jaunas, aplenkiau Egidijų Balčiūną, lygiai taip pat kanojininkas Henrikas Žustautas aplenkė Jevgenijų Šukliną. Keičiasi kartos. Tačiau rankų dar nenuleidžiu, dar pakovosiu ir sieksiu susigrąžinti pozicijas vienviečių baidarių varžybose“, - atviravo I.Navakauskas.

Pasak baidarininko, šis sezonas jį tikrai nuvylė, kadangi su vienviete baidare nepavyko patekti nei į Europos, nei į pasaulio čempionatus: „Sezonas nebuvo geras. Galbūt jis pagerės pasaulio čempionate. Įdomu, kaip seksis dvivietėje. Galbūt pavyks trinktelėti durimis sezono pabaigoje, nors sunku iš anksto kalbėti ir prognozuoti. Važiuosime į Portugaliją siekti aukščiausių tikslų. O kaip bus, parodys laikas“, - sakė I.Navakauskas.

Planetos pirmenybės rugpjūčio 23-26 d. vyks Portugalijos mieste Montemore. Lietuvai atstovaus devynios įgulos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder