Dakaro ralyje - klaipėdiečio atodūsis ant kopos viršaus

Dakaro ralyje - klaipėdiečio atodūsis ant kopos viršaus

Savo pasirodymą Saudo Arabijoje vykstančiame Dakaro ralyje sėkmingai tęsia Klaipėdos universitete mokslus baigęs, mūsų mieste verslą sukūręs ir čia giliai šaknis įleidęs klaipėdietis Laisvydas Kancius. Trečiajame etape jis keturračiu 403 km įveikė per 5 val. 30 min. 24 sek. ir užėmė dešimtąją vietą.

Nuo devintosios vietos jį skyrė vos 2 minutės.

L. Kancius bendroje įskaitoje po trijų etapų įsitvirtino 11 vietoje ir artimiausią persekiotoją lenkia 1,5 val.

"Trečias etapas buvo išties sudėtingas. Pavargau, apmušė rankas..." - pasakojo L. Kancius.

"Buvo ir šiokių tokių problemėlių: visiškai sudegė duslintuvas, reikia jį jau keisti. Taip pat trasoje buvo pradėjęs kaisti ir variklis, teko pamažinti greitį, nes kilo temperatūra", - pabrėžė L. Kancius.

Trečiasis Dakaro ralio etapas buvo pirmas iš dviejų kilpinių greičio ruožų. Organizatoriai dalyvius nukreipė į kovą tikroje smėlio dėžėje - kopos čia nusidriekusios plačiai ir nedidelėmis grandinėmis. Specialusis greičio ruožas turėjo ir itin techniškų, ir itin greitų atkarpų.

"Smėlio kopos - išties didelės, tačiau man jau aišku, ko iš jų tikėtis. Jau lengviau su jomis susitvarkyti, principai - aiškūs. Tiesa, kartą buvau užstrigęs ant kopos viršaus, bet šiek tiek pasikasiau ir išvažiavau", - teigė L. Kancius.

Trečiadienį Dakaro ralio dalyviams reikės įveikti 813 km (greičio ruožas - 337 km).

"Tai tranzitinė diena, kurios metu dalyviams teks įveikti ilgiausią maršrutą tarp bivakų. Tiesa, greičio ruožas nebus ilgas ir, pasak organizatorių, leis mėgautis sportiniu vairavimu bei neturėtų išvarginti dalyvių. Sykiu organizatoriai perspėja, kad atsikvėpti taip pat nebus kada, nes nors ir nesunkioje, bet itin vingiuotoje trasoje klaidos gali kainuoti labai daug", - apie Dakaro ralio maršrutą "Vakarų ekspresui" kalbėjo "iGo2Dakar" komandos įkūrėjas Mindaugas Plukys.

Iš viso Dakaro ralyje varžosi 560 vairuotojų ir šturmanų iš 49 pasaulio šalių su 328 transporto priemonėmis.

Dakaro ralyje dalyviai iš viso turės įveikti 7646 kilometrus Saudo Arabijos smėlynais, iš kurių greičio ruožai sudaro 4767 kilometrus - tai yra 330 km mažiau nei praėjusiame, 2020-ųjų, Dakaro ralyje.

Dakaro ralio startas buvo duotas sausio 3 dieną ir tęsis iki sausio 15 dienos.

Sidebar placeholder