Dalis bėgikų „nubyrėjo“ dėl lietaus

Dalis bėgikų „nubyrėjo“ dėl lietaus

Šeštadienį Smiltynėje maždaug 500 bėgikų išbandė savo jėgas tradicinėse, 17 kartą vykusiose, tarptautinėse bėgimo varžybose „Gintarinė jūrmylė“. Anot organizatorių, tikėtasi didesnio dalyvių skaičiaus, tačiau greičiausiai dalis bėgikų „nubyrėjo“ dėl lietaus.

Pirmasis, mažiau nei per 35 minutes, šešių jūrmylių trasą įveikė bėgikas iš Baltarusijos Sergejus Platonovas - greičiau nei per 35 minutes, jam ant kulnų lipo – Justinas Beržanskis iš Šiaulių, kuris liko antras. Tarp moterų, kurioms teko įveikti tris jūrmyles, greičiausia buvo Loreta Kančytė iš Kauno, kuriai trasą pavyko įveikti mažiau nei per 20 min., antrąja liko Aliona Barisenko iš Baltarusijos. Savo jėgas išbandė ir vaikai, kurie bėgo 0,5-1, bei veteranai - 1 jūrmylės atstumą (1 jūrmylė - 1852 metrai).

Vienas iš bėgimo rengėjų, Klaipėdos miesto bėgimo klubo „Gintarinė jūrmylė“ pirmininkas Linas Bružas teigė, kad šiemet prastos oro sąlygos sutrukdė pasiekti geresnių rezultatų, tačiau akcentavo, kad šiose varžybose svarbiausia ne laikas, bet noras išbandyti savo jėgas, skatinti žmones sportuoti ar tiesiog aktyviau leisti laiką.

Kita vertus, lietingi orai nebuvo naujiena, tad ir pasiruošti tokioms oro sąlygoms sportininkai laiko turėjo. Bėgime dalyvavo bėgikai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos.

Šešių ir trijų jūrmylių čempionų vardai, kaip ir kasmet, bus įamžinti 6 tonas sveriančiame atminimo akmenyje, esančiame šalia Smiltynės sveikatos ir sporto bazės. Šis akmuo marių dugne buvo aptiktas ir ištrauktas gilinant uosto akvatoriją.

„Gintarinė jūrmylė“ yra unikalios ir vienos seniausių bei ilgiausiai Lietuvoje vykstančių bėgimo varžybų. Anot L. Bružo, dar neteko girdėti apie bėgimo varžybas, kurių distancija būtų matuojama jūrmylėmis. Na, o 2001 metais, kai šis sporto renginys pradėtas organizuoti, Lietuvoje esą tokios varžybos buvo retenybė.

Kaip žinia, praėjusiais metais varžybos buvo nutrauktos dėl skaudžios netekties - finišuojant pirmojo vienos jūrmylės bėgimo dalyviams susmuko galimai širdies smūgį patyręs 56-erių Klaipėdos lengvosios atletikos akademijos vadovas, lengvosios atletikos treneris Romas Beržinskas. Šiemet, prieš paskelbiant startą bėgikams, R. Beržinsko atminimas buvo pagerbtas tylos minute.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder