Didysis futbolas ir vėl aplenkė Klaipėdą

Didysis futbolas ir vėl aplenkė Klaipėdą

Praėjusiais metais bent trumpam įžiebta viltis, jog į Klaipėdą atvyks pasaulio futbolo čempionė Ispanijos rinktinė, užgeso po kelių mėnesių.

Pernai kovą netikėtai pasklido žinia, jog atrankos į 2012 metų Europos futbolo čempionatą rungtynės tarp Lietuvos ir Ispanijos rinktinių gali vykti Klaipėdos miesto centriniame stadione.

Tai nebuvo futbolo mėgėjų kažkur nugirsti gandai: šią galimybę viešai svarstė Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius, tokio varianto tuomet nesiryžo atmesti ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius.

Pirmasis teigė, jog norint uostamiestyje organizuoti tokį mačą, reikėtų būtinai sutvarkyti VIP tribūną, o vietų skaičių stadione nuo 5,5 tūkst. padidinti iki 9 tūkst. Nors tam reikėtų nemažų investicijų, miesto vadovas tada sakė, jog verta pasistengti dėl to, kad į Klaipėdą atvyktų tokio aukšto lygio komanda kaip Ispanijos rinktinė, mat paskui ją atsekę sirgaliai miestui duotų tikrai nemažą ekonominę naudą.

Antrasis sakė, kad Klaipėdoje minėtos rungtynės vyks, jeigu čia iki tam tikrų terminų bus įvykdytos tam tikros sąlygos.

Tada stojo tyla.

O po to, praėjusios vasaros pabaigoje, prasidėjo bilietų prekyba į rungtynes Lietuva-Ispanija. Laikas - 2011 m. kovo 29 diena, vieta - Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadionas.

Kodėl ne Klaipėdos miesto centrinis stadionas?

"Pasiūlymą rengti šias varžybas Klaipėdai pateikėme 2009-ųjų gruodžio 1-ąją, kad stadionas atitiktų 3 kategorijos reikalavimus reikėjo atlikti darbus, kurių sąrašas užėmė apie du puslapius. Nuo to laiko su miesto valdžia buvome susitikę du kartus, žinau, kad darbai buvo vykdomi, tačiau padaryta buvo ne viskas. Klaipėda nespėjo", - paaiškino L. Varanavičius.

"Mes to neužmiršome - žinome, ką reikėtų padaryti norint priimti tokią komandą kaip Ispanijos ar kurios nors kitos šalies rinktinę.

Buvo parengti priešprojektiniai pasiūlymai, viskas apskaičiuota: tai kainuotų ne vieną ir ne du milijonus litų. Deja, šiandien mūsų finansinės galimybės yra per daug ribotos, be to, pirmiausiai reikia užbaigti jau pradėtų objektų rekonstrukcijas bei statybas.

Įgyvendinus priešprojektinius pasiūlymus mūsų stadionas taptų tikrai jaukiu objektu. Manau, kad per 2-3 metus šie darbai tikrai bus atlikti ir Klaipėdoje išvysime aukšto lygio komandų", - sakė Klaipėdos meras R. Taraškevičius.

Anot jo, pagal minėtus pasiūlymus tektų sutvarkyti VIP tribūną, įrengti sėdimas vietas galinėse tribūnose, dalį tribūnų uždengti, o apšvietimas ir švieslentė jau veikia.

Be to, Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadionas taip pat neatitinka UEFA keliamų 3 kategorijos reikalavimų, mat laikinosios sostinės savivaldybė atmetė LFF pasiūlymus rekonstruoti objektą už 2,7 mln. litų.

"Dabar teks UEFA prašyti išimties. Rungtynės bet kokiu atveju įvyks, tik ir vėl reikės raudonuoti prieš Europą", - sakė federacijos prezidentas.

Be Lietuvos, Europoje yra dar 5 valstybės, kurių rinktinės dalyvauja čempionato atrankoje, tačiau neturi tokioms varžyboms reikalingų 3 kategorijos stadionų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder