Dviračių žygis subūrė klaipėdiečių šeimas

Dviračių žygis subūrė klaipėdiečių šeimas

Klaipėdiečiai ieško įvairių alternatyvų, kaip į fizinį aktyvumą ir sportą įtraukti šeimas. Šįkart visi norintieji buvo pakviesti į nemokamą žygį dviračiais, kurį Klaipėdos miesto istorijomis pagardino profesionali gidė.

Įdomu tai, kad tarp žygio dalyvių buvo ir šešių mėnesių kūdikis.

Dviračių mėgėjai Skaistė ir Sigetomas Olšauskai į žygį išsiruošė su keturiais savo vaikučiais, o vienam iš jų - vos šeši mėnesiai.

"Mėgstame važiuoti dviračiais, o kai sužinojome, kad Klaipėdoje vyks toks smagus su miesto istorijos pasakojimais paįvairintas dviračių žygis - akimirksniu užsiregistravome. Išties sužinojome daug naudingų dalykų ir smagiai su šeima praleidome laiką. Tokių žygių Klaipėdai reikia daugiau", - pabrėžė "Vakarų ekspreso" kalbinta Skaistė Olšauskienė.

Žygį organizavusi sveikatingumo studijos "Ginsvė" vadovė Daiva Palubinskaitė džiaugėsi, kad panašūs žygiai suvienija klaipėdiečius, o ir nauda dviguba - ne tik sportuojama, bet ir pasisemiama naudingų žinių.

"Į fizinį aktyvumą stengiamės žiūrėti kitaip, šįkart sportą ir istoriją apjungti mums padėjo profesionali gidė "Ekskursijų kitaip" įkūrėja Daiva Statkuvienė", - akcentavo D. Palubinskaitė.

Dalyviai, užsiregistravę į šį projekto "Sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas" šeimų renginį, susitiko Kruizinių laivų terminale ir dviračiais pajudėjo prie Dangės žiočių.

"Čia susilieja Dangė ir Mėmelis, čia XIII amžiuje buvo nutarta pastatyti pilį ir įkurti miestą", - pasakojo gidė D. Statkuvienė.

Žygio dalyviai dviračio pedalus mynė iki Tauralaukio - 10 kilometrų palei Dangę ir klausėsi istorijų, nutikusių prie šios upės.

"Deja, mūsų akys šiandien ne viską jau gali išvysti - daugelį statinių, stovėjusių Dangės krantinėse, nusinešė laikas, tad jais pasigrožėti galėjome tik analizuodami senąsias fotografijas", - sakė D. Palubinskaitė ir D. Statkuvienė.

Nemokamo žygio, kuris iš dalies finansuojamas Sveikatos stiprinimo fondo, administruojamo SAM, dalyviai sužinojo, kiek upių teka mieste ir kuri jų didžiausia. Suskaičiavo visus tiltus, nutiestus per Dangę, aptarė, kodėl kiekvienas jų turi būtent tokį pavadinimą. Diskutavo, kaip taisyklingai reikia vadinti miesto širdyje tekančią upę: Dangė ar Danė.

Palikę senamiestį, žygio dalyviai nuriedėjo į pramoninę Dangės zoną, vėliau grožėjosi vaizdingais upės vingais ir Klaipėdos universiteto Botanikos sodo augalais.

O kad klausytis istorijų būtų įdomiau, šeimų sudarytos komandos tarpusavyje rungtyniavo istorinėje viktorinoje.

"Kai kam net pasisekė "sugauti" tikrų tikriausią Dangės žuvį! Tai buvo žaisminga sekmadienio popietė, dalyviams palikusi kuo geriausius prisiminimus", - džiaugėsi gidė D. Statkuvienė.

ŠAUNUOLIAI. Žygyje dalyvavusi gausi Olšauskų šeimynėlė.

Organiztorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder