Europos krepšinio čempionatuose žais 24 komandos

Europos krepšinio čempionatuose žais 24 komandos

Miunchene vykusiame Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos padalinio ("FIBA Europe") valdybos posėdyje nuspręsta, kad nuo 2013 metų Europos čempionatuose dalyvaus ne 16, o jau 24 komandos, skelbiama Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) interneto svetainėje.

Taip pat priimtas sprendimas leisti rinktinėms nuo 2013-ųjų į Senojo žemyno pirmenybes vežtis 14 krepšininkų ir kiekvienoms rungtynėms registruoti vis kitokį dvyliktuką. Tiesa, dviejų papildomų žaidėjų pragyvenimo išlaidas turės apmokėti pačios nacionalinės federacijos.

Pasak "FIBA Europe" valdybos nario, LKF generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno, pirmasis naujosios valdybos posėdis sekmadienį vyko daugiau nei 6 val. Per jį po ilgų diskusijų nuspręsta, kad nuo 2013 metų šalys, norinčios rengti Europos vyrų čempionatus, turės "FIBA Europe" mokėti jau ne 3 mln., o net 8 mln. eurų. Teks daugiau mokėti ir už teisę rengti Europos moterų čempionatą, tačiau šis mokestis sieks tik 600 tūkst. eurų.

"Mūsų nuomonė šiuo klausimu buvo kitokia, tačiau minčių buvo įvairių, o daugumos sprendimu priimtos būtent tokios naujos taisyklės. Pagrindinis mokesčių už čempionatus didinimo šalininkų argumentas buvo tas, kad pinigus turėtų mokėti ne nacionalinės krepšinio federacijos, o valstybės. Teigiama, kad 3 mln. eurų yra maža suma, palyginus su tuo, kiek naudos gauna valstybė", - pasakojo M. Balčiūnas.

Posėdžio metu buvo patvirtintos komisijų sudėtys, kuriose savo atstovų turės ir Lietuva. Į įvairias komisijas pretendavo šeši lietuviai, tačiau pilnateisiu komisijos nariu tapo tik Arvydas Tamašauskas. Jis ir toliau priklausys Moterų krepšinio komisijai. Tuo tarpu Kęstutis Pilipauskas pakviestas į Techninę komisiją stebėtojo teisėmis.

[BANERIS]

"FIBA Europe" valdybos posėdyje taip pat buvo išrinkti trys organizacijos viceprezidentai. Jais tapo belgas Sirilas Komansas (Cyriel Coomans), vokietis Ingas Vaisas (Ingo Weiss) ir Gibraltaro atstovas Džonas Gonsalvesas (John Goncalves).

"FIBA Europe" delegatais FIBA Centrinėje valdyboje paskirti naujasis "FIBA Europe" prezidentas islandas Olafuras Rafnsonas (Olafur Rafnsson), generalinis sekretorius kanadietis Naras Zanolinas, ispanas Chosė Luisas Saesas Rechaladas (Jose Luis Saez Regalado) ir švedė Lena Valin-Kanci (Lena Wallin-Kantzy).

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder