Garsus Klaipėdos paralimpietis įkvepia savo pavyzdžiu
Garsus Klaipėdos paralimpietis įkvepia savo pavyzdžiu

Žinomas Klaipėdos parairkluotojas, Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Augustas Navickas ne tik pats sugeba skinti pergales tarptautinėse varžybose, bet ir per sportą bei savo įkvepiantį pavyzdį randa raktą į neįgaliųjų širdis.

Kojų nevaldantis ir neįgaliojo vežimėlyje sėdintis A. Navickas įkūrė Neįgaliųjų sportininkų asociaciją ir įsiliejo į naudingą veiklą.

Pastaruoju metu jo pastangomis net 150 vaikų, tarp kurių pusė - turintieji negalią, aktyviai įsiliejo į fizines veiklas: treniruojasi baseine, dalyvauja žirgų terapijos (hipoterapijos) ir kineziterapijos mankštose, o vasarą jų laukia aktyvios veiklos stovyklos.

"Stengiamės gerinti turinčių negalią vaikų fizinio aktyvumo ir sporto kokybę bei prieinamumą. Veiklų metu siekiama ugdyti vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius bei socialinę integraciją į bendruomenę", - sakė Neįgaliųjų sportininkų asociacijos vadovas A. Navickas.

Jis, padedamas bendraminčių, vykdo ir projektą "JUDU 365".

"Projekto pavadinimas atspindi esmę - vaikai sportuoja ištisus metus. Veiklų nesustabdė ir karantinas", - sakė jis.

Projektas prasidėjo 2020 metais, tęsiasi šiemet, aktyvios veiklos planuojamos ir 2022 metais.

Karantino metu fizinio aktyvumo užsiėmimai ugdymo įstaigoje taip pat vyksta: vaikai, turintys negalią, įtraukiami į aktyvias kineziterapijos mankštas 2-3 kartus per savaitę.

FIZINĖS UŽDUOTYS. Tiek neįgalieji, tiek negalios neturintys vaikai įsiliejo į įvairias Augusto Navicko kuruojamas fizines veiklas, estafetes, žaidimus. "Iš pradžių neįgaliesiems buvo nedrąsu, tačiau vėliau jau vyko draugiškas komandinis darbas", - pabrėžė paralimpietis.

"Individualių užsiėmimų metu vaikai lavina koordinaciją, pusiausvyrą, dėmesio koncentraciją, didina raumenų jėgą, ištvermę, gerina judesių planavimo įgūdžius. Veiklos vykdomos bendradarbiaujant su Klaipėdos rajono Dovilų pagrindine mokykla. Projektą įgyvendina Neįgaliųjų sportininkų asociacija. Jis dalinai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Neįgaliesiems tokių veiklų labai reikia. Nauda jiems - didžiulė", - pabrėžė A. Navickas.

ŽIRGŲ TERAPIJA. Viena iš veiklų, kuri padeda neįgaliesiems - žirgų terapija, arba hipoterapija. "Vaikams labai patiko pažintis su žirgais. Jie noriai juos šukavo, glostė ir maitino", - akcentavo su neįgaliais vaikais dirbantys specialistai.

Neįgaliųjų sportininkų asociacijos nuotr.

Anot jos, džiugu ir tai, kad projekto veiklose dalyvauja sporto savanoriai, kurie padeda pasiruoši ir įgyvendinti vasaros stovyklos veiklas.

"Po užsiėmimų pastebėjau, kad vaikai, turintys negalią, tapo judresni, aktyvesni ir drąsesni - tiesiog socializavosi, padeda vieni kitiems, draugiškai bendrauja, išmoko žaisti ir atlikti įvairias užduotis komandomis. Nesijaučia jokios atskirties tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių vaikų. Smagu matyti akivaizdžius pokyčius", - sakė su šio projekto vaikais aktyviai užsiimanti kineziterapeutė Giedrė Radzevičienė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder