Greičio lenktynėse – saugumo įgūdžiai

Greičio lenktynėse – saugumo įgūdžiai

Ne pirmi metai, kai į didžiausias Baltijos šalyse 1000 km lenktynes atvykę žiūrovai pastebi ir palankiai vertina renginio organizatorių pastangas ir skiriamą dėmesį saugaus eismo problemoms.

Netapo išimtimi ir vakar prasidėjusios lenktynės. Daugelis jau apsilankiusių renginyje domėjosi ir saugaus eismo priemonių skatinimo kompleksu, kurį lenktynių organizatoriai - VšĮ „Promo Events“ pasiūlė glaudžiai bendradarbiaudami su susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Be to ir patys lenktynėse dalyvaujantys sportininkai išgirdo šalies susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus raginimą tapti aktyviais saugaus eismo ambasadoriais, noriai perteikiančiais patirtį eiliniams vairuotojams ir savo pavyzdžiu įrodantiems, jog lenktynių trasose ir miestų gatvėse ar užmiesčių keliuose veikia skirtingi dėsniai.

Vienas patrauklesnių būdų propaguoti tokias tiesas – masinio susibūrimo renginiai, kokie yra 1000 km. lenktynės, kuriose daug dėmesio skirta ir eismo saugumo problemoms bei eismo kultūros ugdymui.

Renginio dienomis trasos prieigose žiūrovus masina galimybė išbandyti saugos diržų simuliatorius bei pajusti kuo gręsia pražūtingas saugos diržų ignoravimas.

Tačiau bene daugiausia dėmesio jau pačią pirmąją lenktynių dieną susilaukė saugaus eismo klasė arba elektromobilių trasa mažiesiems, kuri daugeliui jų taps tikru pirmuoju saugaus eismo pradžiamoksliu.

Ši trasa – tai sumažinta miniatiūrinė gatvė su žiedine sankryža, veikiančiais šviesoforais ir visais būtinais kelio ženklais. Mažieji vairuotojai galėjo ne tik nemokamai įveikti šią trasą elektromobiliais, bet ir dalyvauti čia vedamose saugaus eismo pamokėlėse, o geriausiai taisykles ir praktiką įsisavinę vaikai namo sugrįžo ir su prizais.

„Atvykau čia su sūnumi ir šešių metų mylimiausiu anūkėliu pasižiūrėti lenktynių, tačiau mūsų Kasparėliui taip patiko šie vaikiški elektromobiliai, kad bijau ar spėsiu į kvalifikacines 1000 km lenktynes“, - nuogastavo iš Tauragės atvykęs Kazys Motiejūnas.

Pasak rūpestingo senelio, nebent anūkas įgytų pirmųjų įgūdžių kaip saugiai elgtis gatvėje, tada tikrai menkesnė būtų ir graužatis dėl nepamatytų lenktynių...

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder