Istorinis sugrįžimas: M. Tysonas grįžo į ringą

Istorinis sugrįžimas: M. Tysonas grįžo į ringą

Bokso superžvaigždė Mike’as Tysonas po 15 metų pertraukos šį savaitgalį sugrįžo į ringą, kuriame susikovė su kita bokso legenda – Roy Jonesu jaunesniuoju.

Du sunkiasvoriai amerikiečiai į akistatą stojo Los Andžele. Ilgai laukta ir reklamuota dvikova baigėsi be dramatiškos pergalės, jos pabaigą galima vadinti kompromisine – po aštuonis raundus trukusios kovos buvo paskelbtos lygiosios.

Toks sprendimas neabejotinai bus aptarinėjamas bokso gerbėjų, nes M. Tysonas ne tik vertinamas kaip labiau publikos mylimas boksininkas – legendinis kovotojas, nepaisant 54 metų amžiaus, alinančios kovos metu buvo agresyvesnis, spaudė R. Jonesą jaunesnįjį. Skyrėsi ir kovos taktikos – M. Tysonas mikroavantiūromis bandydavo pereiti į puolimą ir užbaigti kovą nokautu, tuo tarpu R. Jonesas, rodos, stengėsi įvelti priešininką į ištvermės varžybas.

Po lygiosiomis pasibaigusios kovos M. Tysonas pripažino, kad nėra nepatenkintas – jį tenkina ir toks rezultatas. „Džiaugiuosi, kad galėjau dar kartą žengti į ringą. Lygiosios – gerai, o man pavyko išlaikyti tempą visus aštuonis raundus“, – po kovos sakė bokso legenda.

Legendiniams boksininkams – veteranų taisyklės

1985 metais kelią į šlovės viršūnes pradėjęs M. Tysonas ilgus metus buvo neįveikiamas boksininkas, galiausiai tapęs legenda. Savo sąskaitoje amerikietis turi 50 pergalių, 44 iš jų pasiekė nokautais. Įspūdinga titulų kolekcija gali pasigirti ir R. Jonesas, turintis net olimpinių žaidynių sidabrą.

Tačiau geriausi šių kovotojų laikai – jau praeityje; net neplanuota, kad į ringą lipę veteranai kausis iki paskutinio kraujo lašo. Nemažai dėmesio sulaukusi dvikova buvo parodomoji, su nerašyta taisykle, kad kovotojai nesistengs vienas kito pasiųsti į nokdauną, o vietoje įprastos 3 minučių trukmės šįkart raundai truko po 2 minutes.

Nepaisant parodomojo pobūdžio, bokso legendų kova sulaukė itin didelio susidomėjimo, o M. Tysono ir R. Joneso uždarbis gali siekti iki 20 mln. JAV dolerių. Neatmetama tikimybė, kad komerciškai sėkmingas pasirodymas abiem kovotojams gali atverti naujus veiklos horizontus.

Sidebar placeholder