Jauniausias "Dragūno" žaidėjas: "Pastumdėliu būti nesiruošiu"

Jauniausias "Dragūno" žaidėjas: "Pastumdėliu būti nesiruošiu"

"Vakarų ekspresas" tęsia pažintinių rašinių ciklą apie šiuo metu kone tituluočiausius Klaipėdos komandinių sporto šakų atstovus - "Dragūno" rankininkus. Šįkart pažintis su jauniausiu ekipos žaidėju - 17-mečiu "Aukuro" gimnazijos vienuoliktoku Mindaugu Dumčiumi.

Šis Klaipėdoje gimęs ir augęs atletas rankinio pradžiamokslio mokėsi pas žinomą mūsų miesto trenerę Auksuolę Stropienę, vėliau tobulinosi pas Rasą Juškėnienę ir galiausiai būdamas 15-os jau buvo pakviestas į reprezentacinę miesto komandą, kuri tuomet vadinosi "Žemaitijos dragūnu".

"Su rankinio sportu draugauju nuo ketvirtos klasės. Treniruotes pradėjau lankyti su keliais klasiokais, tačiau galiausiai likau vienas ir užsispyrusiai siekiau savo tikslų. Dabar savo gyvenimo be sporto net neįsivaizduoju", - pabrėžė M. Dumčius, turintis svajonę ateityje garsinti šalį kokiame nors garsiame pasaulio rankinio klube.

Iššūkių nebijo

Vaikinas sukasi lyg vijurkas: gina 1995 metais gimusių klaipėdiečių garbę, rungtyniauja I Lietuvos rankinio lygos varžybose, o šiemet "Dragūno" komandą palikus Arūnui Šrederiui, vis dažniau patenka į startinį septynetuką tarp vyrų.

"Aš iššūkių nebijau. Noriu kuo daugiau žaisti ir tobulėti. Atsakomybės našta manęs neslegia. Mane į priekį stumia tikslas kuo daugiau prisidėti prie "Dragūno" komandos pergalių. Noriu tapti svarbia komandos dalimi. Suprantu, kad tai pasiekiama tik per juodą darbą ir užsispyrimą. Esu kantrus ir sieksiu savo užsibrėžtų svajonių", - nuoširdžiai kalbėjo M. Dumčius.

Nors vaikinas "Dragūno" komandoje pats jauniausias, tačiau pastumdėliu būti net nesiruošia.

"Būna, kad pasako: esi jauniausias, tai padaryk tą ir aną. Ypač dažnai tai būdavo pirmaisiais "Dragūno" komandoje rungtyniavimo metais. Dabar jau išsikovojau savo vietą ir visi elgiasi draugiškai. Komandoje atmosfera - puiki, visi draugiškai bendraujame ir vieningai lyg vienas kumštis siekiame pergalingų tikslų. Būtent tik per darnumą ir vieningumą galima nuversti kalnus", - įsitikinęs pokalbininkas.

Kokios ambicijos, tikslai susiję su "Dragūnu"?

Norime apginti šalies čempionų titulus, iškovoti LRT didžiąją taurę ir kuo sėkmingiau pasirodyti Europos Iššūkio taurės varžybose.

Mėlynės - kasdienybė

Jau lapkričio 24 dieną "Dragūnas" Europos Iššūkio taurės varžybų antrajame etape Klaipėdoje susitiks su Zaparožės (Ukraina) "ZTR", atsakomosios rungtynės Ukrainoje numatomos gruodžio 1 dieną. Kokios mintys apie šį varžovą?Įveikti ukrainiečių barjerą bus labai sunku, tačiau darysime viską, kad mes nugalėtume. Rankinio klubas ZTR įkurtas 1992 m. Ir nuo pat gyvavimo pradžios ši komanda Ukrainos čempionate niekada nelikdavo be medalių. ZTR net keturiolika kartų tapo Ukrainos čempione, keturis - vicečempione ir tik kartą laimėjo bronzą. Du kartus ukrainiečiai pateko į Europos čempionų lygos ketvirtfinalį, trumpai tariant - rimtas varžovas.

Rankinis - kietas vyrų žaidimas, šios sporto šakos atstovus nuolat kankina traumos. Ar pačiam pavyksta jų išvengti?

Mėlynės, raumenų skausmai, pirštų ar riešo sutrenkimai - kone kasdienybė. skauda, bet atsikeli nuo grindų, sukandi dantis ir toliau bėgi kovoti dėl pergalių. tokia jau ta mūsų sportininkų dalia.

Vizitinė kortelė

Gimimo data: 1995 07 06.
Gimtasis miestas: Klaipėda.
Ūgis: 191 cm.
Svoris: 87 kg.
Pozicija: Dešinysis pusiau kraštas, dešinysis kraštas.
Išsilavinimas: Mokosi 11 klasėje.
Pirmasis treneris: Auksuolė Stropienė.
Pasiekimai: Dukart Lietuvos čempionas, Baltijos rankinio lygos trečios vietos laimėtojas, Lietuvos rankinio taurės laimėtojas.
Debiutas: 2010 metais rungtynėse prieš Panevėžio "Grifą".
Šeimyninė padėtis: Nevedęs, širdies draugės šiuo metu neturiu.
Rezultatyviausios rungtynės: 8 įvarčiai dvikovoje prieš Latvijos "Dobelės" komandą.
Talentingiausias rankininkas: Luc Abala.
Mėgstamiausias patiekalas: Pica.
Gyvenimo kredo: Niekada nepasiduok.
Geriausias rašytojas: J. K. Rowling.
Mėgstamiausia skaityta knyga: J. K. Rowling visos "Hario Poterio" dalys.
Talentingiausias aktorius: Briusas Vilisas.
Kino filmas, palikęs didžiausią įspūdį: "Newer back down".
Mėgstamiausia muzikos grupė ar atlikėjas: David Guetta.
Labiausiai "vežantis" muzikos kūrinys: Marijono Mikutavičiaus "Trys milijonai".
Gyvenimo žygdarbis, sukėlęs daugiausiai adrenalino: Vaikystėje skridau su mažu lėktuvu, vadinamuoju "kukuruzniku". Tuomet lėktuvas apsivertė ir padarė kilpą, pamenu, kad net kvapą užgniaužė.
Niekada neišdrįstų... Nušokti su lynų nuo tilto.
Didžiausia su rankiniu susijusi svajonė: Tapti profesionaliu sportininku ir žaisti viename iš geriausių užsienio klubų.

"Regime šviesią ateitį"

Artūras JUŠKĖNAS, "Dragūno" ekipos treneris
Mindaugas Dumčius - didelių galimybių ir perspektyvų žaidėjas. Jei jis ir toliau bus užsispyręs bei noriai treniruosis, sieks tikslų, tuomet jo laukia šviesi ateitis. Mūsų komandos žaidėjui Arūnui Šrederiui išvykus rungtyniauti į Vokietiją, atsivėrė platesnės galimybės jaunimui. Mes Mindaugą iškart metėme į ugnį - įtraukėme į startinį septintuką, tačiau tikime, kad jis nesudegs, o tik patobulės. Juk tokiomis aplinkybėmis išauga, gimsta dideli, profesionalūs žaidėjai.

Sidebar placeholder