Jubiliejinėje "Gintarinėje jūrmylėje" - trasos rekordas

Šeštadienį Klaipėdoje įvykusios tarptautinės bėgimo varžybos “Gintarinė jūrmylė” sukvietė apie 800 įvairaus amžiaus bėgikų.

Į 15-ąjį kartą vykusį renginį atvyko sportininkai ne iš tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Lenkijos, Rusijos bei Ukrainos.

Šiemet 6 jūrmylių distancijoje triumfavo ukrainietis Vitalijus Šafaras. Jis ne tik šį atstumą nubėgo greičiausiai, per 33 min. ir 52 sekundes, bet ir pagerino jam pačiam priklausiusį šios trasos rekordą (34:00), pasiektą 2011 m.

Be pagrindinio prizo R.Šafarui atiteko ir 500 eurų apdovanojimas už trasos rekordo pagerinimą.

Organizatorių nuotr.

“Gintarinė jūrmylė” - įdomus ir sudėtingas bėgimas, vykstantis netradicinėje vietoje - neteko niekur kitur panašiame renginyje dalyvauti. Nors šioje trasoje bėgu ne pirmą kartą, šįkart sunkiausia buvo įveikti smėlio ruožą: reikėjo įdėti nemažai pastangų, kad nesulėtinčiau tempo”,- prisipažino nugalėtojas, labai patenkintas pirmąja vieta bei pagerintu savo paties rekordu V.Šafaras.

Antrasis 6 jūrmylių distancijoje finišavo pernykštis nugalėtojas, taip pat ukrainietis - Mykola Yuyimchukas (34:29). Kaunietis Remigijus Kančys, neseniai Berlyno maratone iškovojęs bilietą į Rio de Ženeiro olimpiadą, šešias jūrmyles įveikė per 35 min. 11 sek.

3 jūmylių trasoje kovojusios moterys pažėrė netikėtumų. Pirmąją vietą šįkar iškovojo vilnietė bėgikė Milda Vilčinskaitė (20:01), o jos sesuo dvynė Monika - trečiąją (20:17). Antrąją vietą užėmė Živilė Balčiūnaitė nuo pirmosios vietos laimėtojos atsilikusi vos 10 sekundžių (20:11).

Finišuoja varžybų nugalėtojas Vitalijus Šafaras. Organizatorių nuotr.

“Mano varžovės buvo stiprios, bet aš labai norėjau laimėti ir pagaliau laimėjau”,- neslėpė džiaugsmo Monika.

Šiemet pirmą kartą “Gintarinėje jūrmylėje” startavo nauja rungtis - estafetinis bėgimas, kuriame dalyvavo 10 Klaipėdos įmonių komandų. Stirpiausia estafetiniame bėgime buvo Klaipėdos muitinės pirmoji komanda. Antrą veietą užėmė tos pačios įmonės antroji komanda, o Pakrančių apsaugos ketvertukas buvo trečias.

Nė vienos “Gintarinės jūrmylės” nepraleidęs klaipėdietis Algirdas Grublys šiemet 1 jūrmylės trasą įveikė jau 15 kartą. Jam įteiktas vardinis renginio ženklas, pažymėtas 15 numeriu.

6 ir 3 jūrmylių nugalėtojai V.Šafaras ir Milda Vilčinskaitė. Organizatorių nuotr.

3 ir 6 jūrmylių nugalėtojų vardai tradiciškai bus įamžinti prie Smiltynės kelto stovinčiame paminkliniame akmenyje.

Jubiliejinė “Gintarinė jūrmylė” šiemet bėgikams buvo dosnesnė 1300 eurais: nuo 3530 eurų prizinis fondas “šoktelėjo” iki 4830 eurų,