„K2: mano kelias“: moters užsispyrimas ir pasirinkimo laisvė

„K2: mano kelias“: moters užsispyrimas ir pasirinkimo laisvė

„Sporto kino festivalis“ šiais metais siūlo net 13 įkvepiančių juostų. Viena jų – įspūdinga čekų alpinistės istorija „K2: mano kelias“ („K2: My Way“).

Klaros ekspedicija pasakoja ne tik apie neįprastą sportą ir sėkmę, tai istorija apie neįveikiamą valią, troškimą bei pastangas tam troškimui pasiekti.

Klara – alpinistė, moteris, mama. Įveikusi aukščiausią pasaulyje viršukalnę Everestą ji išsikėlė naują tikslą – įveikti antrąjį pagal aukštį kalną pasaulyje K2 (arba Čogoris). Pirmieji du bandymai buvo nesėkmingi, tačiau moteris nepasiduoda.

Dvejus metus, pagrindinė herojė bei kūrėja dalijasi varginančių pasirengimų, abejonių, skausmingų atsisveikinimų, krizių bei ankstesnių nesėkmingų bandymų patirtimis. Režisierė Jana Poctova kartu su operatoriumi, užfiksavo ekspedicijos pagrindinėje stovykloje atmosferą bei įvykius. Filme rodomi kalnų vaizdai bei Klaros autentiški kopimo kadrai atima žadą.

Šį filmą „Sporto kino festivalio“ žiūrovams pristato Čekijos respublikos ambasada Lietuvoje.

„Tai pirmasis čekų dokumentinis filmas apie pirmąją čekę moterį alpinistę. Filmas pasakoja apie tai, kaip sunku šiandieninėje visuomenėje rasti pritarimą ir kodėl reikia savo poziciją, tikslą ir norus ginti bei už juos kovoti. Klara nuolat balansuoja tarp moters, mamos, alpinistės vaidmenų. Kodėl šiandieninėje visuomėje vyrams yra leidžiama daugiau nei moterims?

Filme keliamos būtent šiuo metu visame pasaulyje aktualios ir deja, skaudžios ir neišspręstos, temos kaip lyčių lygybė ir apskritai asmeninė žmogaus teisė rinktis bei nuspręsti.

Klabant apie meninę pusę, filme nuostabūs, žadą atimantys vaizdai, detalus 2 metų pasirengimo kopimui į kalnus filmavimas ir pačios alpinistės Klaros autentiška ir neįkainojama filmuota medžiaga“, – sakė Čekijos Respublikos ambasadorių Lietuvoje Vit Korselt.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder