Kauno "Žalgiris" pateko į Eurolygos "Top-16" varžybas

Kauno "Žalgirio" krepšininkai pateko į Eurolygos varžybų antrąjį etapą ("Top-16" varžybos). Lietuvos čempionai paskutinio, dešimtojo, turo rungtynėse svečiuose ketvirtadienį 84:80 (21:28, 23:15, 16:26, 24:11) įveikė Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija) ekipą ir B grupėje užėmė trečiąją vietą.

6-ąją min. žalgiriečiai buvo priekyje 19:13, bet šeimininkai laimėjo atkarpą 13:0 ir įgijo septynių taškų pranašumą 26:19, o po 10 žaidimo minučių pirmavo 28:21. 14-ąją min. Lietuvos čempionai sumažino atsilikimą iki minimumo 32:33. Likus 2 min. iki ilgosios pertraukos, svečiai persvėrė rezultatą savo naudai 39:38, o pasibaigus pirmajai susitikimo pusei, pirmavo 44:43.

Trečiąjį kėlinį Bambergo komanda pradėjo pelnydama šešis taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 49:44. 24-ąją min. komandas skyrė tik vienas taškas (51:50), bet šeimininkai spurtavo 8:1 ir atitrūko 59:51, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 69:60. Ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu 10:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai 70:69, o 38-ąją min. pirmavo 80:71. Paskutinėmis sekundėmis šeimininkai buvo priartėję 80:82, bet du taiklūs Šarūno Jasikevičiaus baudų metimai, likus 4 sek., įtvirtino žalgiriečių pergalę.

"Žalgiriui" (5 pergalės/5 pralaimėjimai) Džastinas Dentmonas (Justin Dentmon) pelnė 26 taškus, Artūras Milaknis - 14, Kšištofas Lavrinovičius - 11, Paulius Jankūnas ir Š. Jasikevičius - po 9, Robertas Javtokas - 8, Vytenis Lipkevičius - 4, Tomas Dimša - 2, Tadas Klimavičius - 1.

Bambergo ekipoje (3/7) 16 taškų surinko Antonas Gavelas, 14 - Rakimas Sandersas, 12 - D'Oras Fišeris (D'Or Fischer), 10 - Maikas Zirbesas.

Pirmajame rate žalgiriečiai namuose nugalėjo Bambergo klubą 91:81.