Klaipėdiečių rankose - "Gintarinės pirštinės" taurė

Klaipėdiečių rankose - "Gintarinės pirštinės" taurė

Karantinas ir sudėtinga COVID-19 situacija nesutrukdė Klaipėdoje įvykti jubiliejiniam, jau penkioliktajam, tarptautiniam "Gintarinės pirštinės" bokso turnyrui. Tiesa, ankstesniais metais šiame turnyre varžėsi maždaug 10-ties skirtingų šalių atstovai, o šįkart teko tenkintis Baltijos šalių - Latvijos, Estijos, Lietuvos - ir mūsų kaimynų iš Lenkijos boksininkų kovomis.

"Gintarinės pirštinės" turnyras ankstesniais metais tradiciškai vykdavo pavasarį, tačiau gegužės mėnesį pirmosios COVID-19 bangos laikotarpiu buvo draudžiami visi sporto renginiai - net ir aukšto meistriškumo sportininkų. Taigi, planus teko atidėti žiemai.

"Buvo dar daug abejonių, ar niekas nesutrukdys įvykti šiam turnyrui. Taigi, nesireklamavome, niekam neskelbėme, kad tik nesirinktų žiūrovai", - "Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos "Viesulo" sporto centro ir bokso klubo "Čempionas" treneris Eugenijus Vaitkus.

Jo teigimu, Klaipėdos boksininkų pasiruošimui ir optimaliai sportinei formai pasiekti trukdė griežtas karantinas ir įvairūs ribojimai, tačiau visgi Klaipėdos komanda sugebėjo laimėti devynias finalines kovas ir iškovoti komandinę nugalėtojų taurę.

"Varžybos vyko pagal griežtus reikalavimus: buvo registruojami visi dalyviai, teisėjai, aptarnaujantis personalas, visiems buvo tikrinama ir registruojama kūno temperatūra. Žiūrovai ir pašaliniai griežtai nebuvo įleidžiami į sporto salę", - akcentavo E. Vaitkus.

15-ojo "Gintarinės pirštinės" turnyro čempionais tapo klaipėdiečiai - Erinas Volkovas, Dovydas Vengalis, Nojus Navickas, Aleksandras Šaulinskas, Urtė Pelakauskaitė, Michailas Bružas, Artūras Rimkus, Kajus Barpšys ir Karolis Toliušis.

BOKSO PUOSELĖTOJAI. Eugenijus Vaitkus (nuotraukoje kairėje iškėlęs taurę) jau penkiolika metų Klaipėdoje organizuoja "Gintarinės pirštinės" bokso turnyrą ir čia nuolat triumfuoja klaipėdiečiai. Anksčiau, kai dar pats profesionaliai sportavo, šiame turnyre net dešimt metų neturėjo lygių ir jo sūnus Gytis Vaitkus (nuotraukoje dešinėje).

Asmeninio archyvo nuotr.

"Pagirtinai kovojo Vesta Austynaitė, kuri nepabūgo vyresnės ir labiau patyrusios kaunietės ir tik rezultatu 2:1 nugalėjo Kauno atstovė. Klaipėdietis Aleksandras Šaulinskas čempiono vardą iškovojo pasiekęs pergalę prieš Lenkijos čempionato prizininką. Graži, permaininga kova vyko tarp klaipėdiečių Ugniaus Bogužo ir Artūro Rimkaus. Pergalę šventė Artūras", - šias kovas ir savo auklėtinius išskyrė E. Vaitkus.

Tris aukso medalius šiame turnyre iškovojo lenkai, po du - latviai ir kauniečiai, po vieną - Estijos, Švėkšnos ir Kretingos atstovai.

Pats anksčiau nuolat šiame turnyre triumfuodavęs, tačiau pastaraisiais metais bokso trenerio keliu pasukęs klaipėdietis Gytis Vaitkus pasidžiaugė, kad boksas populiarėja tarp merginų.

"Anksčiau turnyruose ir čempionatuose būdavo vos 2-4 merginos, o pastaraisiais metais jų kelis kartus daugiau. Konkurencija ir meistriškumas tarp merginų auga", - pabrėžė G. Vaitkus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder